Boupendza…

Atakaş Hatayspor’a gelişi çok yankı yapmamıştı, hatta eleştiri olmuştu. Hatayspor’dan önce çok kulüp gezmiş ve Fransız Kulübü Bordeaux 23 yaşındaki oyuncuyu kapısının önüne koymuştu ve bir daha mukavele yenilememişti.

Gabon’lu Aron Salem Boupendza için Fransa macerası bitmişti..

Bordo-Beyazlılar, Gökhan Zan’ın aracılığıyla Boupendza’ya talip oldu..

Gökhan Zan da Galatasaray’dan tanıdığı Lemina aracılığıyla Boupendza hakkında olumlu referans aldı ve dönemin Sportif Direktörü Fatih Kavlak’a önerdi..

Fatih Kavlak da, maliyeti düşük bonservis bedeli olmayan genç oyuncu ile iki yıllık sözleşme imzaladı..

Böyle bir oyuncuyu transfer etmek riskti, çünkü Boupendza bugüne kadar kiralık gittiği takımlarda sürekliliği olmamış, çok fazla forma şansı bulmamış ve sorunlu futbolcu olan Boupendza oynadığı son takımda koca bir sezonda 1 gol atma becerisini göstermişti!..

Doğal olarak bu transferin doğru olmadığı yönünde görüşler çoğunluktaydı.

Teknik direktör Ömer Erdoğan önce Boupendza’ya fazla kilolarından kurtulması için özel çalışma programı verdi. Daha sonra özel çalıştırdı, eksikleri üzerinde yoğunlaştı ve hepsinden önemlisi terapi yaparak zihinsel olarak da maçlara hazırladı.

Ligin ilk haftalarında Hatayspor’da fazla forma şansı bulmadı Boupendza, önce son 10-15 dakikalarda oyuna girdi. Yavaş, yavaş form tuttu..

Antalyaspor maçı patlama maçı oldu, bir maçta 4 gol atarak vitrine çıktı ve Türkiye’nin dikkatini çeken bir isim oldu.

Ligin ilk yarısına kadar müthiş bir performans gösterdi ve Avrupa kulüplerinin de takibine girdi.

İkinci yarıda inişli-çıkışlı grafik çizdi, bileğinden sakatlanması performansını çok etkiledi..

Özellikle son 5 haftası çok kötü..

Ama buna rağmen 22 golle Süper Ligin gol kralı oldu ve transferin gözde ismi oldu..

Türkiye’den Fenerbahçe ve Galatasaray, İtalya’dan Atalan’ta ve Sassuolo, İskoçya’dan Celtic, İngiltere’den Watford, Leichter City, Rusya’dan Krasnador, Katar ve Çin takımları Boupendza’yı transfer etmek için harekete geçti.

Kulübün Onursal Başkanı Lütfü Savaş’ın Boupendza’nın fiyatını 8 milyon’dan 10 milyon EURO’ya yükseltmesi, daha sonra tekrar 8 milyon’a düşmesi ve “bu fiyattan bir kuruş aşağı satmayız” diye diretmesi, golcü oyuncunun menajerlerinin yüksek pay istemesi, Boupendza’nın imza parası istemesi transfer görüşmelerine tıkanmasına neden oldu..

Büyük bir olasılıkla yeni sezonda Hatayspor forması giyecek.

Kendini transfere odaklayan Boupendza’nın yeni sezondaki performansını bende çok merak ediyorum. Çünkü zihinsel olarak hazır görmüyorum golcü oyuncuyu..

Kesinlikle yine Ömer Erdoğan’ın terapisine ihtiyacı var!

Boupendza sıradan bir oyuncu değil, Süper Lig’in gol kralı.. Böyle bir golcüyü transfer etmeye kalksanız ne bulabilirsiniz ne de ödeyecek para bulabilirsiniz!.

Amaa, geçen yıl ki Boupendza’dan bahsediyorum!

Ayrıca, takımda kalması kesinleşmiş ise hemen sözleşme yenilemeli, yoksa 31 Mayıs 2022 de elini-kolunu sallayarak gider, biz de avucumuzu yalarız..

Onursal Başkanın bu işe el atacağını düşünüyorum..

Birde bugünlerde Boupendza’yı rahat bırakalım, transfer döneminde hep parayı düşündü, bırakalım da futbolu, Hatayspor’u düşünmeye başlasın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube