Burada uyruk yoktur, burada etnik kimlik yoktur!

ALİ ATASOY

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Sosyal Hayata Uyumun Desteklenmesi Projesi kapsamında ilk etkinlik Hatay’da gerçekleştirildi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ nün Uyum Strateji Belgesi ve Ulusal Eylem Planı çerçevesinde hazırlanan, Dünya Bankası ve Türk Kızılay işbirliği ile hayata geçirilen Sosyal Hayata Uyumun Desteklenmesi Projesi kapsamında Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Ok, Türk Kızılay Göç Hizmetleri Direktörü Bayram Selvi, Hatay İl Göç İdaresi Müdürü Murat Keskin ve ilgili il protokolünün katılımı ile Antakya Spor Salonunda Tekerlekli Sandalye Basketbol Müsabakası gerçekleştirildi.

Hatay İl Göç İdaresi Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen toplantıda Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Ok, “Bu coğrafya göçmenlerle harmanlanmış bir ülke. İçinde bulunduğumuz ve aynı havayı teneffüs ettiğimiz Hatay’ımız da bu anlamda bir medeniyetler beşiğidir. Burada uyruk yoktur, burada etnik kimlik yoktur, burada milliyet yoktur, burada yaratılmışların en şereflisi olan insan vardır. Bizim için insansınız, bizim için gençsiniz. Bizim için yarınımızın teminatısınız. En güzel şekilde okuyacaksınız. Türkçenizi öğreneceksiniz, hayata tutunacaksınız” dedi ve “Bisikletini kapan gelsin!” sloganı ile proje kapsamında önümüzdeki ay gerçekleşecek Uyumla Pedal Çevir etkinliğine tüm misafirleri davet etti.

Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün de katkıları ile düzenlenen maçta Türk ve Suriyelilerden oluşan karma takımlar karşı karşıya geldi. Dostluk Maçı, projenin amacına binaen 3939’luk skor ile beraberlikle sonuçlandı.

Dostluk Maçının ardından sporculara ve antrenörlere protokol üyeleri tarafından madalya ve hediyeler takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube