Ciddi sıkıntıları olan bir ilçeyi teslim aldık!

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, kahvaltı etkinliğinde basın mensupları ile bir araya geldi..
HABER MERKEZİ
Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, kahvaltı etkinliğinde basın mensupları ile bir araya geldi.
Simon Otel ‘de gerçekleştirilen kahvaltı programında, samimi bir sohbet ortamında Samandağ Belediyesi’nin genel durumu ve gelecek projeleri konuşuldu.
Samandağ Belediyesi’nin 3 yıllık icraatlarını içeren video gösterimi ve yapılacak projelerin sunumunun ardından Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Başkan Eryılmaz yaptığı konuşmada ; “Yılarca ihmal edilmiş, bir köşede unutulmuş bir ilçe konumunda, çok ciddi sıkıntıları olan bir ilçe teslim aldık. Önce Belediyeyi kurumsal bir kimliğe kavuşturma çabası içinde olduk ve bunu büyük oranda başardık.
Borçlu, 4 yıldır imar olanı olmayan, altyapı ve üstyapı ile ilgili çok ciddi sıkıntıları olan bir ilçe yönetiyoruz. Borcumuzun büyük bir kısmını ödedik. Hiçbir kuruşu heba etmeden, gereksiz harcamalar yapmadan bütçemiz ile ilgili sıkı bir tedbir aldık. 1 metre kare arazi satmadık, imar planı olmayan, arazi satmayan, borç ödeyen bir belediye olarak çok ciddi çalışmalarına altına imza attık.
SAMANDAĞ’IN MAKUS TALİHİNİ DEĞİŞTİRME ANLAMINDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK
Yolları genişletme çalışmaları ile başladık. Yolların altyapı çalışmalarını çözdük. Sonra asfaltlanması gereken yolu asfaltladık, parke olması gereken yollarımızı da parke ile kapladık.
İçme suyu şebekeleri ile ilgili Merkez 9 mahallemiz kazıldı, içme suyu şebekesi bitti. Biz de o mahallelerimizde üstyapı çalışmaları ile ilgili çalışmalarımızı önemli bir aşamaya getirdik.
Bir yandan merkez 9 mahallemizin sorunlarını çözerken aynı zamanda bunların dışında kalan eski belde belediyeleri olan mahallelerimizi de ihmal etmedik.
Sadece yollarımızı yapmadık, birçok mahallemize Çok Amaçlı Salonlar ve Parklar kazandırdık. Sahilde köhne yapıların olduğu alanda o kötü görüntüyü kaldırarak 42 bin metrekarelik alanda Sadece Samandağ’a değil bütün Hatay’a hitap eden bir parkı ilçemize kazandırdık. Oranın 2. Etabını da yapmaya başlıyoruz. 60 bin merekarelik alanı daha ilçemize kazandıracağız. Sahil bandında 100 kilometrelik bir alanı Samandağ halkımıza ve Hatay halkımıza kazandırıyoruz. Bu yaptığımız parklar sadece Samandağ halkına değil bütün Hatay’a kazandırıyoruz çünkü bu parkları Samandağ dışından gelen vatandaşlarımız da kullanacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir