Evlatlarımız komşu illerle değil diğer ülkelerdeki öğrenciler ile yarışmalı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının açılışı vesilesiyle düzenlenen kutlama programına katıldı..
ALİ ZAN
Hatay Valisi Rahmi Doğan, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının açılışı vesilesiyle düzenlenen kutlama programına katıldı.
Antakya Vali Teoman İlkokulu’nda gerçekleşen törene Vali Doğan’ın yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, Hatay Vali Yardımcısı Harun Kaya, Defne Kaymakamı Kadir Okatan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Kurum İl Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün konuşması ile devam etti.
BÜYÜK: OKULLARIMIZ İLK DEFA BAKANLIKTAN GELEN BÜTÇE İLE HİZMET İÇİ EĞİTİM YAPAR HALE GELDİ
Seyit Ali Büyük konuşmasında, “Geçen yıllardan devam eden bin okul, on bin okul çalışmaları, anaokullarının öncelenmiş olması, Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki destekleri, okul merkezli bütçe artık eğitimde başka bir noktaya evrildik. Okullarımız ilk defa Bakanlıktan gelen bütçe ile hizmet içi eğitim yapar hale geldiler. Öğretmenlerimizin eğitimleri açısından çok önemli bir durum. Değerli öğretmenlerimizle beraber bizler, Sayın Valimizin de destekleri ile her an kendimizi güçlü hissediyoruz.” dedi.
Program Antakya Vali Teoman İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan “4. Sınıf öğrencilerimizin 1. Sınıf öğrencilerine çiçek takdimi”, “Şiir okuması”, “Dombıra” ve “Mehteran takımı” etkinlikleri gerçekleştirildi.
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç da konuşmasında, “Geçen hafta itibariyle yaklaşık 4 milyon okul öncesi öğrencisi ve 1. sınıf öğrencimiz öğretmenleriyle buluştu. Bu öğrencilerimiz 1 haftalık uyum haftası sürecini tamamladı ve bu hafta itibariyle de 19 milyon öğrencimiz, 1 milyon 200 bin öğretmenimizle birlikte 2022-2023 eğitim ve öğretim yılını başlatmış bulunuyoruz” dedi.
ÇOCUKLARIMIZ 70-80 SINIFLARDA EĞİTİM GÖRMEKTEYKEN
ŞİMDİ 20-30 KİŞİLİK SINIFLARDA EĞİTİM GÖRMEKTELER
Vali Doğan da, konuşmasında hem öğrencilere hem de velilere seslenerek, “Öğrencilerimizi iyi yetiştirebilmek için devletimiz tüm imkanlarını seferber etmiştir. Velilerimiz hatırlayacaktır, 70-80 kişilik sınıflarda eğitim görmekteyken bizler, şimdi evlatlarımız 20-30 kişilik sınıflarda eğitim görmekteler. Eğitim-öğretim materyalleri konusunda devletimiz büyük bir bütçe ayırmakta. Sayın Cumhurbaşkanımızda talimat verdi ders kitaplarının yanında artık yardımcı kitaplarda öğrencilerimize ücretsiz olarak verilecek. Sevgili öğrenciler, sizlere düşen iyi çalışmak, geleceğe iyi hazırlanmak. Çünkü sizler bu milletin geleceğisiniz. Ben her zaman ifade ediyorum artık evlatlarımız komşu illerle değil diğer ülkelerdeki öğrencileri ile yarışmak zorundalar. Çocuklarımız öyle bir yetiştirmeliyiz ki küresel dünyada nereye giderlerse başarılarıyla göz doldurabilsinler. Her yıl düzenlenen TeknoFest’ler var, geçen hafta içerisinde Samsun’da düzenlendi, binlerce öğrencimiz katıldı ve orada hünerlerini gösterdiler. Bunların hepsi sizin geleceğiniz için düzenlenen, hazırlanan programlar. İnşallah öğretmenlerimizin de gayretiyle sizleri geleceğe çok çok iyi hazırlayacağız” dedi.
Vali Doğan daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte sınıfları gezerek ders kitaplarını inceledi ve öğrenciler ile sohbet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir