Hatayspor A.Ş oybirliğiyle kabul edildi

Bordo-Beyazlı ekibin olağan genel kurulunda yönetim değişmedi, Nihat Tazearslan başkanlığında aynı yönetim bir kez daha göreve seçildi..

METİN DİNGİL

Süper Lig ekiplerinden Atakaş Hatayspor’da olağan genel kurul yapıldı. Toplantıda üyelerin oybirliğiyle kulübün şirketleştirilmesine karar verildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (HATMEK) Salonu’nda düzenlenen kongreyi, divan başkanı Murat Hayzaran yönetti.

Burada konuşma yapan Hatayspor Kulübü Başkanı Nihat Tazearslan, yeni sezon kamp çalışmalarına yoğun şekilde devam ettiklerini söyledi.

Palandöken Dağı eteklerinde bulunan Yüksek İrtifa Kamp Eğitim Merkezi’ndeki kampa, alt yapıdan 5 sporcunun katıldığını aktaran Tazearslan, şöyle konuştu:

“Salgın nedeniyle maçlarımızı uzun bir süre taraftarlarımızdan yoksun bir şekilde oynadık ancak yeni alınan karar gereği bu sene müsabakalarımızı yüzde 50 kapasiteyle yapacağız. Şimdiden bunun heyecanını yaşıyoruz. 2021-2022 sezonunun ilk maçı olan Kasımpaşa müsabakasında taraftarlarımızla buluşmak için sabırsızlanıyoruz.”

KONGREDE EN ÖNEMLİ GÜNDEM MADDESİ: ŞİRKETLEŞME

Hatayspor Yönetim kurulu Hatayspor’un mevcut Dernek statüsünden çıkarılarak A.Ş olmasına olanak sağlayan madde kongre üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Tek listeyle girilen seçimde Nihat Tazeaslan yeniden başkanlığa seçilirken, yönetim kuruluna Aydın Toksöz, Doğan Samsum, Ender Yardımcı. İhsan Ar, Mehmet Bozkurt, Mehmet Savaş, Mustafa Baştuğ, Mustafa Özat, Nevzat İnan, Osman Oğuzhan Çolak, Rahmi Vardı ve Selçuk Akıllı seçildi.

Denetleme kuruluna ise Mithat Baklacı, Hasan Eray Özdemir ve Boray Yoğurtçu seçildi.

Toplantıda kulübün mali raporları, bütçesi ve yönetim ile denetleme kurulu oy çoğunluğu ile ibra edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.