Hatayspor’u ve taraftarı çok özledim

Hepimizin ortak paydası olan ve yaşamımıza renk katan en önemli unsurlardan biri olan futbolun yeni bir sezonuna, yeni umutlarla, yeni heyecanlarla başlıyoruz..

Lig sonuna kadar çeşitli skorlara sahne olacak bu güzel oyun, zaman zaman kimilerimizin beklentilerine cevap verecek, kimilerimizin de beklentilerine cevap veremeyecektir.

Sonuçta bu uzun maratonda bazen sevinecek bazen de üzüleceğiz.

Geçtiğimiz sezon beklentilerin üzerinde bir performans sergileyerek, ligi 6. sırada tamamlayan Atakaş Hatayspor’dan yeni sezonda çıtanın altına değil, üzerine çıkması bekleniyor..

Takımımız lige iki kamp dönemi ile hazırlandı. Erzurum ve Düzce Topukyaylası’ndaki kampların fevkalede iyi geçtiği yönünde açıklamalar yapıldı.

Yönetimin sezon öncesinde doğru hamleler yapma gayretinde olduğunu gözlemlemek lig öncesi heyecanımızı artırsa da özellikle stoper mevkisine şu saate kadar oyuncu transferinin bir türlü yapılamaması da düşündürücü oldu, ne yazık ki..

Bu arada sezon öncesi takımın yapmış olduğu 5 hazırlık maçında aldığı sonuçlar yüz güldürdü. Elbette lig için hazırlık maçları bir ölçü değildi ama takıma özgüven gelmesi açısından değerliydi..

Son hazırlık maçında Gaziantep FK takımını yenen Hatayspor’da Teknik Direktör Ömer Erdoğan, elindeki kadro ile takımı da artık şekillendirmeye başladı ama yapılmasını beklediği stoper bölgesine takviyeler bir türlü yetişmedi..

Sanırım biraz sıkıntılı bu konuda, belli etmemeye çalışıyor..

Hatayspor transferde genç oyunculara imza attırdı ve kadrosunu gençleştirdi.

Her dönem özellikle genç ve ileriye dönük düşünülen alt yapıdan oyunculara imza attırılır..

İmza attırmak kolay da o gençleri oynatacak cesaret kimde var?

Önce bu çelişkiye son vermek gerekir!

Teknik direktör Ömer Erdoğan, futbolun matematiğini bizlerden iyi bilir. Hazırlık maçlarında gördüğümüz gibi ligde sadece forvet hattını konuşturmayacaktır.

Orta alandaki kontrollü paylaşımı güçlendirilmiş bir savunmayla birleştirip, kaliteli bir takım kurgusu yaratacağına şüphem yok.

Kadroya yeni katılan oyuncuların saha içi dinamizmi artıracağı kesin.

Eldeki özel adamların özgürlüğünü sergileyeceği ve sonucu belirlemekte etkili olacağı bir sistemde göz zevki de cabası.

Futbolu, Hatayspor’u ve tabii ki seyircili maçları çok özledim.

Yeni sezonda en önemli olan da taraftarın yeniden tribünlere dönecek olmasıdır.

Heyecanlı bir bekleyiş içinde olan taraftarın yokluğunda maçların o sessizlik içinde ne tadı oluyordu ne tuzu. Yüzde 50 kapasite de olsa tribünlerin yeniden seyirci ile buluşması Hatayspor için çok önemli bir katkı olacaktır.

Yeni sezonda tüm takımlarımıza başarılar dilerim. Hak edenin kazandığı, kavga ve gürültü ve özellikle de hakem hatalarını konuşmadığımız futbol dolu bir sezon diliyorum.

Çoğu zaman başlangıçlar zor olabilir. Ama bugün Hatayspor’un kazanarak lige ‘Merhaba’ diyeceğine inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube