HBB, Kurban Bayramı hazırlıklarını hızlandırdı!

 

HABER MERKEZİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde gece mesaisiyle birlikte 15 ilçede temizlik ve çevre düzenleme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Toz, çamur ve çöplerin neden olduğu kirliliğin önüne geçmek için HBB İtfaiye Dairesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesiyle Park-Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı çalışmalarını koordineli olarak sürdürüyor.

HBB birimleri tarafından, şehirde daha temiz ve sağlıklı bir çevre oluşturulması hedefiyle şehrin ana arterlerindeki molozlar iş makineleriyle kaldırılarak yollar temizlendi ve yıkandı.

İl genelinde nüfusun yoğun olduğu bölgelerde her gün gündüz ve gece sulama araçlarıyla yıkama hizmeti sağlayan HBB, ticari alanlar ve kamusal alanlarda da düzenli olarak çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Vatandaşların Kurban Bayramı’nı daha temiz ve düzenli bir çevrede geçirmelerini sağlamak için HBB ekipleri; Bayram öncesi, yol süpürme araçlarıyla şehirdeki cadde, sokak ve alanlarla birlikte refüjleri de temizliyor.

Yetkililer, şehir trafiğinin daha güvenli olmasını sağlamanın yanı sıra insan sağlığını tehdit edecek unsurları da ortadan kaldırmayı amaçladıklarını vurguladı.

Yapılan çalışmalar karşısında memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar ise, “Başkan Öntürk ve HBB ekipleri günlerdir bayram için çalışmalarını sürdürüyor. Her alanda bizlerin rahat ve temiz bir bayram geçirmesi için 24 saat sahada çalışıyorlar. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dediler.

BAYRAM ÖNCESİ MEZARLIK TALİMATI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde il genelinde semavi dinlerin ibadethane ve mezarlıklarında temizlik, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından vatandaşların ibadetlerini gerçekleştirdiği cami, kilise, türbe ve ziyaretlerin iç ve dış mekânlarında çevre temizliği ve genel temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.

Ekipler; vatandaşların daha temiz ve güvenli bir ortamda kabir ziyaretlerini gerçekleştirmeleri için mezarlıklarda bordür taşı yenileme, çim biçme, ağaç budama, yabani ot ve çevre temizliği yaparken ayrıca duvarlarda boyama, namazgâhlarda yıkama ve onarımlar yaptı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk’ün talimatları kapsamında HBB’nin ilgili birimlerinin koordinasyonuyla birçok dinden ve inançtan vatandaşların bir arada yaşadığı Hatay’da, tüm kutsal mekân ve alanlarda 12 araç ve 66 personelle çalışma yürütülüyor.

Yetkililer, vatandaşların bayram süresince mezarlık ziyaretlerini rahat ve huzur içinde gerçekleştirmeleri için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir