Hedef; Süper Ligde kalıcı olmak

Hatayspor Hentbol takımı, Hatay Fen Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi

ALİ ATASOY

2020- 2021 sezonunda  Hatay Büyükşehir Belediyespor formasıyla süper lige yükseldikten sonra Hatayspor bünyesine katılan Hentbol Takımı  Hatay Fen Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. 

Tuikin, Adnan, Danyel, Yasin, Serhat, genel menajer Mesut Yılmaz ve baş antrenör Savaş Yüksek’in katılımıyla gerçekleşen program okulun kapalı spor salonunda yapıldı.

Takımıyla ilgili bilgi veren takım antrenörü Savaş Yüksek; 5 sene önce Hataylı gençlerden kurulu bir takımı oluşturduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

2015’te kurmuş olduğumuz proje takımımızla; 2 Türkiye şampiyonluğu, 1 Türkiye ikinciliği, 2 Türkiye üçüncülüğü, 1 Türkiye dördüncülüğü kazandık. Alttan gelen çocuklar çok başarılı olduğu için lig takımı oluşturmak üzere yaptığımız görüşmede, Hatay Büyükşehir Belediyespor Onursal Başkanı olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün takımı olarak bizi onayladı. Daha ilk yılda 2.ligden 1. lige çıktık. 2021-2022 sezonunda da süper ligdeyiz. Bu sene hedefimiz Süper Lig’de kalıcı olmak. Daha sonraki senelerde Avrupa Kupası’nı Hatay’a getirmeyi hedefledik.”

Bir öğrencinin “Sönmüş yanardağı aktif hale nasıl getirdiniz?” sorusuna cevap veren Savaş Yüksek; işin sırrının çok çalışmak olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

Başarı için hedef belirlemek ve bu hedefe ulaşmak için çok çalışmak gerekir. Günlerimizi çift antrenman yaparak ve çok çalışarak geçiriyoruz. Aynı çalışma temposuyla devam edeceğiz. Takımıma güveniyorum.  Biz çok iyi bir takımız. İnşallah bu yanardağdan lav püskürecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube