Kaymakamdan 30 Ağustos meajı

HABER MERKEZİ

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 30 Ağustos Zafer bayramı mesajı yayınladı.

Kaymakam Yönden, mesajında şunları kaydetti:

“Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olmasının yanı sıra, aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu ve kahramanca mücadelenin sonucunda kazanılmış 30 Ağustos Zaferi’nin 99’uncu yıldönümünü kutlamanın sonsuz heyecan, gurur ve mutluluğunu gönülden yaşıyoruz.

30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı tüm imkânsızlıklara rağmen, necip milletimizin sarsılmaz azmi, birlik ve beraberliği, inancı, vatanseverliği ve eşsiz kahramanlığı ile kazanılmış destansı bir zaferdir.

Tüm tarihi boyunca bağımsız yaşamayı ülkü edinmiş yüce milletimiz, tarihinden aldığı onuru, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya İstiklal Ya Ölüm” sözleriyle de perçinleyerek onun komutasındaki kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin bütünleşmesi ve azmiyle 30 Ağustos tarihinde muhteşem bir zafere imza atmış ve bu kutlu zafer şanlı tarihimize altın harflerle nakşedilmiştir.

Her türlü olumsuzluğa ve yokluğa rağmen kazanılan bu büyük zaferle, kadim milletimizin vatan sevgisi ve bağımsızlık ülküsü önünde hiçbir gücün ve nifak yaklaşımların duramayacağı tüm dünyanın gözleri önüne serilmiştir.

Bin yıldır bu coğrafyada nice düşmanları yenmiş, nice ihanet çetelerini çökertmiş olan yüce devletimiz ve aziz milletimiz, elbette bölücü terör örgütünün de, onun maşası haline dönüşen paralel devlet yapılanmalarının da üstesinden geleceğine yönelik zerre-i miskal kadar şüphemiz yoktur ve olmayacaktır. Bunun için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış tüm düşmanların karşısına tek vücut olarak çıkmaktır. “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ilkesi etrafında bütünleşen aziz milletimiz, içinde bulunduğumuz dönemde yaşadığımız tehditleri ve provoke yaklaşımları da bertaraf edecektir. “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” dizesinde ifade edildiği gibi, bir gül bahçesine girer gibi toprağa düşen her şehidimiz ve şehadete şahitlik eden kahraman gazilerimiz bu mukaddes toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühür olduğu gibi bizlerinde en elzem değerlerimizdir. Devletimiz var olsun, milletine yâr olsun, al bayrağımız altında, yurdumuz bahtiyar olsun. Devletimizin ilelebet payidar olması niyazıyla.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir