Milletvekilleri gazetecilerle buluştu!

ALİ ATASOY

Merkezi Ankara’da bulunan ve Hatay’ı ziyaret eden Kültür Sanat Muhabirleri Derneği üyesi gazeteciler, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin onurlarına verdiği akşam yemeğinde Hatay milletvekilleri ile bir araya geldi.

Medya, Kültür, Sanat ve Turizm Buluşmalarının yeni adresi olan Hatay’a gelen 13 ilden yaklaşık 40 gazeteci Hataylı vekiller Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir ve Hüseyin Yayman ile buluştu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fedai Yücedal ev sahipliği yaptığı akşam yemeğinde gazeteciler, Hatay mutfağının lezzetlerini Gastronomi Evi’nde deneyimleme fırsatı buldu.

Yücedal, burada yaptığı konuşmada farklı şehirlerden gelen basın mensuplarını Hatay’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

GÖKDEMİR: HATAY’DA TARİH, KÜLTÜR VE GÜZELLİK VAR

Dernek başkanı İbrahim Gökdemir “Hatay medya kuruluşlarında gösterildiği gibi değil, burada ne terör ne operasyon var” dedi. Şehrin TSK’nin yaptığı sınır ötesi operasyonlarla anılarak sanki terör olaylarının yaşandığı bir yer gibi lanse edildiğini söyleyen Gökdemir, “Hatay’da tarih, kültür ve güzellik var. Bu güzellikleri Anadolu insanına doğru anlatmak için buradayız. Ülkemizin iç turizmini 81 şehrimize yaymak istiyoruz” diye konuştu. Gökdemir, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Hatay Büyükşehir Belediyesine ve Hatay Vakfı’na ziyaretlerine verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube