Muhteşem dinleti!

HABER MERKEZİ

Bir süre önce yarım kuyruklu Ritmüller Piyanolarını Hatay MKÜ Antakya Devlet Konservatuvarının kullanımına (ADK) emanet eden Defne Müzikseverler ve Kültür (DMK) Derneği üyelerine, Konservatuvar Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erhan Tekin’in ev sahipliğinde muhteşem bir dinleti armağan edildi.

Konserin açış konuşmasını yapan ADK Md. Dr. Öğr. Üyesi Erhan Tekin ”2018’de kurduğumuz Konservatuvarımızda kısa sürede çok yol aldık. Temel hedefimiz öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için eğitim-öğretim seviyemizi geliştirmek ve yükseltmektir. Gelecek yıl ilk mezunlarımızı vereceğiz. Bu güne kadar akademisyen ve öğrencilerimizle Rektörlük ve Hatay Valiliğinin birçok programında, kültür ve sanat etkinliklerinde yer aldık.

Bugün de, öğrenci ve akademisyenlerimizin yararlanması için konser piyanolarını ilimizde sanatın önemli bir merkezi olan Konservatuvarımıza emanet eden DMK Derneği üyelerine teşekkürlerimizi sunmak için bir konser düzenledik. Çünkü bu güzel piyano bundan böyle eğitim-öğretim amacı ile derslerde, resital, dinleti ve sanatsal etkinliklerde kullanılacak ve manevi değeri her gün daha fazla büyütülecektir. Dernek adına başta Başkan Tülin Erduran olmak üzere Yönetim Kurulu üyelerine çok teşekkür ederiz. İlk kez verilen böylesine anlamlı bir desteğin herkese örnek olmasını, ilimizdeki hayırsever işadamları, sanatsever ve müzik severlerin ilgi ve katkılarını bekliyoruz.” dedi.

Dernek Başkanı ve aynı zamanda MKÜ Emekli Öğr. Gör.Tülin Erduran da dinleti öncesi yaptığı konuşmada “İlk konser piyanolarının böylesine güzel bir amaca hizmet etmesi karşılığında, Dernekleri adına konser düzenlenmesinin çok nazik bir jest olduğunu ve büyük mutluluk duyduklarını” vurguladı.

Program, Konservatuvar Md. Dr. Öğr. Üyesi Erhan Tekin’ın klarinetiyle seslendirdiği iki ölümsüz esere Öğr Gör. Oytun Çetin’in eşlik etmesiyle devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube