Anlamlı etkinlikte buluştular

Türk Kadınını Güçlendirme ve Tanıtma Vakfı Hatay Şubesi, kahvaltı etkinliği düzenledi..
BÜLENT KAVUK
Türk Kadınını Güçlendirme ve Tanıtma Vakfı Hatay Şubesi tarafından hafta sonu Hatay Büyükşehir Belediyesi Habib-i Neccar Sosyal Tesislerinde tanışma ve dayanışma kahvaltısı düzenlendi.
Türk Kadınını Güçlendirme ve Tanıtma Vakfı Hatay Şube Başkanı Kadriye Umaroğlu ile vakfın gönüllü üyeleri ilk kez kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi.
Şube Başkanı Umaroğlu, etkinlikte vakfın amacı ve önemine değinerek sözlerine şöyle devam etti:
“1987 yılında kurulan vakfımızın amacı; gerek ev kadını olarak yaşamlarını sürdüren; gerekse kamu kuruluşları, özel sektör, tarım, kültür, sanat ve politika gibi çeşitli iş alanlarında çalışan kadınlarımızı il, ilçe ve köy düzeyinde ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel alanlarda geliştirmek ve güçlendirmek, kadınlarımızı ana-çocuk sağlığı konusunda bilinçlendirip kadınlarımız arasında iletişim kurarak aralarındaki dayanışmayı geliştirip güçlendirmek, bugünkü Türk kadınının ulaştığı sosyal, kültürel, ekonomik ve bilimsel seviyeyi tüm dünyaya tanıtmaktır. Vakıf olarak eğitimden sağlığa, üretimden kültür sanata kısaca sosyal kültürel ve bilimsel alanlarda kadınlarımızın gelişip güçlenmesi hususunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Çalışmalarımıza destek veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Mustafa Kemal Üniversitemize, kurum ve kuruluşlarımız ile hayırsever iş insanlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz. Vakıf yeni yönetim kurulu olarak bu bizim ilk kahvaltı etkinliğimiz. Bu konuda yol gösteren yardımlarını esirgemeyerek bizleri yüreklendiren aslen eğitimci Habib-i Neccar Kültür Derneği Yönetin Kurulu Başkanı Sayın Derviş Kezat hocama ayrıca teşekkür ediyoruz. Bunun yanı sıra bizlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Uzman Dr. Serdal Kanuncu, Şenol Eczanesi Eczacısı Zeki Şenol, CHP Defne Kadın Komisyon Başkanı Nurten Akpınar ve yönetimine, ADD Hatay Şubesi eski Başkanlarından Hikmet Güzelmansur, Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Nilgün Karasu, HBB eski İtfaiye Dairesi Başkanı Fevzi Kilisli ve Av. Muhteşem Gülbaş’a sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir