Hatay şehitlerine ağladı

Pençe-Şimşek Operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Fırat Güner ve Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensuplarının üs bölgesine açtığı ateş sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er İsmail Esmer, Altınözü ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi..
AA
Pençe-Şimşek Operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Fırat Güner ve Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensuplarının üs bölgesine açtığı ateş sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er İsmail Esmer, Altınözü ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.
Terör örgütü PKK mensuplarınca önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Fırat Güner’in cenazesi, memleketi Hatay’ın Altınözü ilçesinde toprağa verildi.
Şehit Güner’in (23) Türk bayrağına sarılı naaşı, cenaze töreni için Kıyıgören Mahallesi’ndeki pazar yerine götürüldü.
Burada, şehidin annesi Nezahat Güner ve yakınları Türk bayrağı örtülü tabuta sarılarak gözyaşı döktü.
İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’nin kıldırdığı cenaze namazının ardından Güner’in naaşı Kıyıgören Mahalle Mezarlığı’nda defnedildi.
Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, Vali Rahmi Doğan, AK Parti Hatay milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu ve Abdulkadir Özel, CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.
ŞEHİT İSMAİL ER’İN AİLESİNE ŞEHADET HABERİ ULAŞTIRILDI
Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensuplarının üs bölgesine açtığı ateş sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er İsmail Esmer’in (23) Hatay’ın merkez Antakya ilçesindeki ailesine şehadet haberi ulaştırıldı.
Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu ve askeri yetkililer, şehidin Esenlik Mahallesi’ndeki babaevine giderek, aileye şehadet haberini verdi.
Acı haberin duyulmasının ardından eve gelen şehidin yakınları ve vatandaşlar aileye taziyelerini iletti.
Bekar olduğu öğrenilen şehidin cenazesi Altınözü ilçesi Tokdemir Mahallesi’nde düzenlenen törenle ikindi vakti toprağa verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir