Yüksel: Halk inim inim inliyor

ALİ ZAN
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, haftalık yaptığı gündem değerlendirme toplantısında, halkın inim inleyerek ezildiğini ileri sürdü.
Yetkililer tarafından ülkenin büyüdüğüne dair açıklamalar yapıldığını ancak bunların gerçeği yansıtmadığını savunan Yüksel, son yıllarda alın terinin payı düşerken sermayenin payının yükseldiğini öne sürerek; “Türkiye savruluyor, Türkiye yönetilmiyor, Türkiye bir bilinmeze sürükleniyor demiştik ve altını çizmiştik. Türkiye deneme, sınama ve yanılma yöntemi ile güya yönetiliyor. Önce deniyorlar olmuyor, sınıyorlar olmuyor, değiştiriyorlar olmuyor, bir türlü dikiş tutmuyor çünkü ülkeyi yönetmek için ortak akla, ortak bilime ihtiyaç var” dedi.
Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye için, Türk insanı için, Türkiye Cumhuriyeti için, geleceğimiz için büyük bir şans olduğunu vurgulayan Yüksel; “Sayın Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin iç barışı, iç güvenliği ve itibarlı, dünyayı sallayan bir Türkiye için büyük bir şans! Giresun’dan seslendi ‘Biz ülkeyi saraylardan değil, Çankaya’dan ortak akılla, ortak fikirle, bilimle, ilimle yöneteceğiz. İnsanımızın yüzü gülecek, gencimizin yüzü gülecek, çocuklar yatağa aç girmeyecek! Türkiye’nin zenginliğini tüm Türkiye Cumhuriyeti’nin insanları eşit şekilde paylaşacak ve yüzler gülecek bunun sözünü veriyoruz!’ Sayın genel başkanımız, halkın adamı bunun sözünü veriyor, bilirsiniz sözünü verdimi de sözünde durur” dedi.
KİMİN BÜYÜDÜĞÜ ORTADA
Türkiye’de emek ve alın terinin yok hükmünde olduğunu hiçbir değeri olmadığını da kaydeden Yüksel; “Güya Türkiye %7 büyümüş. Adaletsizliğin, eşitsizliğin olduğu bir süreçte hiçbir sorun Türkiye’de düzelmez, düzlüğe çıkmaz. %7 büyüyen kim, halk mı büyüdü, emekli mi büyüdü, asgari ücretli mi büyüdü? Kimler büyüdü? İşte bir avuç Türkiye’nin iliğini sömürenler büyüdü, ülkeyi yöneten bir avuç zümrenin geliri büyüdü, cebindeki para, serveti büyüdü, içerideki ve dışarıdaki bankalardaki paraları büyüdü ve birkaç maaş alan insanların cebindeki para büyüdü. Büyüyen bunlar! Asgari ücretle çalışanlar, emekliler, çiftçiler, esnaf, milyonlar büyümedi, büyümediği de gayet ortada. Şu rakamı sizlerle paylaşmak istiyorum; son iki yılda %37’den %25’e düştü alın terinin payı, sermayenin payı ise %42’den %54’e yükseldi. Kimin büyüdüğünü bu rakamlar zaten açık bir şekilde ortaya koyuyor” diye konuştu.
Enflasyon rakamlarının yükseldikçe yükseldiğini rekor üstüne rekor kırdığını ifade eden Yüksel; “Enflasyon rakamları açıklandı, güya enflasyon %80! Bağımsız kuruluşlara göre %180 bir enflasyonla karşı karşıyayız. Enflasyon %100’ün çok çok üstünde, bu bir gerçek kimi kandırıp, kimi aldatıyorsunuz. Halk iliğine kadar enflasyonla yaşıyor, onun ızdırabını, onun acısını çekiyor. Son yüzyılın en kötü ekonomi yönetimi ile karşı karşıyayız. 15 aydan beri enflasyon yükseliyor, Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırıyor. Enflasyonu akışına bıraktılar, halk altında inim inim eziliyor” şeklinde konuştu.
Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’nun ‘icraya düşenleri ödemeyin’ önerisinde bulunduğunu ve bunun üzerine bu yönde bir karar alındığını hatırlatan Yüksel, bu kapsamda 2000 TL ve altı borcu olanların icra dosyalarını kapatma kararı aldıklarını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir