‘Arkadaşım da okusun’ ve ‘Çocuklarımızla sırt sırta’ projeleri yankı uyandırdı!

Antakya Defne Rotary ve Antakya Defne İnteract Kulübü öğrencilere kitap ve kırtasiye yardımı desteğinde bulundu..

METİN DİNGİL

Antakya Defne Rotary ve Antakya Defne İnteract Kulüb, örnek bir projeye imza atarak, öğrencilere kitap ve kırtasiye yardımı desteğinde bulundu.

Antakya Defne Rotary Kulübü Başkanı Dr. Selda Bağdadioğlu, “Arkadaşım da okusun” ve “Çocuklarımızla sırt sırta” projesi sayesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Antakya Defne Rotary Kulübünün her zaman sosyal projeler ürettiğini ifade eden Antakya Defne Rotary Kulübü Başkanı Dr. Selda Bağdadioğlu, “Eğitim ve sağlık her zaman başlıca konularımız arasındadır. Eğitimsiz ve sağlıksız bir toplum düşünemeyiz. Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya devam edeceğiz” diye koruştu.

PROJEMİZE MİNİK ÖĞRENCİLERDEN BAŞLADIK

Antakya Defne Rotary ve Antakya Defne İnteract Kulübünün ortaklaşa yürüttüğü 2 projeyi hayata geçirmek için öncelikle minik öğrencilerden başladıklarını belirten Bağdadioğlu, gazetemize şöyle konuştu:

Eylül ayı temel eğitim ve okur yazarlık ayı teması olarak belirleyerek, yola koyulduk. Takvimimizde işaretli ilk randevumuz minik öğrencilere oldu ve 3 Eylül cuma günü yola çıktık. Devam eden 2 projemiz;Arkadaşım da okusunve çocuklarımızla sırt sırtasayesinde topladığımız 200 kitabı, çanta ve kırtasiyeleri Gözene Defne Rotary ilköğretim okulunda 38 çocuğa dağıtımını yaptık. Bu hafta da Yaylacık Defne Rotary İlköğretim Okuluna giderek, aynı proje üzerinden öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube