Arsuz’da cankurtaran kursu

ALİ ZAN
Hatay’ın Arsuz ilçesinde cankurtaran kursu açılıyor. Milli Yüzme Antrenörü Murat Şaydak öncülüğündeki “Cankurtaran Kursu” 8 Kasım tarihinde başlıyor. Eğitimlerin, 8-10 Kasım tarihleri arasında bronz, 11-13 Kasım tarihlerinde gümüş cankurtaran kursu olarak yapılacağını bildiren Şaydak, kursu başarıyla bitirenlerin, otellerde, tatil köylerinde ve havuzlarda iş bulması için yardımcı olacaklarını söyledi.
17 yıldır düzenli olarak kurs açıp, cankurtaranlık konusunda eğitimler veren Şaydak, önceki yıllarda olduğu gibi gençlere iş imkânı sağlamak ve faydalı olmak için bu kursları düzenlediklerini söyledi.
Kursa katılmak isteyenler 0532 763 81 92, numaralı telefonla irtibat kurması gerektiğini söyleyen Şaydak, “Kursumuza, 18 yaşını doldurmuş, en az İlkokul mezunu olan ve yüzmeyi iyi derece bilen herkes katılabilir. 3 günlük kurs sonunda başarılı olan katılımcılara uluslararası geçerliliği olan, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu(TSSF) onaylı, cankurtaran kimlik kartları verilecektir. Tatil yerlerinde, havuzlarda veya otellerde cankurtaranlık yapmak isteyenlerin, mutlaka bu belgeyi alması zorunludur. Cankurtaranlık belgesi olmadan, tatil yerlerindeki işletmelerde hiç kimseyi istihdam edemez.” Dedi. Mayıs Cankurtaran Merkezi Sicil No:052.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir