Barış Alper’e kızdı, paylaşım yaptı, hakkında soruşturma açıldı!

 

HABER MERKEZİ

Hatay’ın eski Gençlik ve Spor il Müdürü Murat Gevrek’in ‘Barış Alper’ paylaşımı gündem oldu!

Hatay eski Gençlik ve Spor il Müdürü Murat Gevrek’in ‘Barış Alper’ paylaşımı sosyal medyada gündem yarattı. Gevrek, önce paylaştı sonra tweetini sildi.

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası çeyrek final maçında Hollanda’ya 2-1 mağlup oldu ve turnuvadan elendi. Milli Takım’ın elenmesindeki en büyük etken teknik direktör Montella olarak görüldü.

Montella’nın 2-1 geriye düşene kadar oyuncu değiştirmemesi büyük tepkilere neden oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı Hatay eski Gençlik ve Spor il Müdürü Murat Gevrek de Montella’yı eleştirenler arasındaydı. Eski İl Müdürü Gevrek, Montella’nın Barış Alper’i 90 dakika oyunda tutmasına sinirlenip sosyal medyadan Barış Alper Yılmaz’a küfür etti.

Gevrek, X hesabından “#Montella 90 dakika boyunca yürüyen, mücadele etmeyen Barış Alper’i oyunda tutma nedenin nedir? Bütün çocuklarımız ölümüne mücadele ederken, Barış Alper Yılmaz …. belanı …..” ifadelerini kullandı.

Murat Gevrek attığı tweeti gelen tepkiler üzerine bir süre sonra kaldırdı. Gevrek’in bu paylaşımı sosyal medyada gündem oldu.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı konu ile ilgili olarak bir açıklamada bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Gevrek’in 2 Mayıs 2024 tarihinde görevinin bittiği belirtildi. Gevrek’in yaptığı paylaşım nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldığı açıklanırken Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü’nün sosyal medya paylaşımları’ üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir