Belediyeden temizlik hamlesi!

HABER MERKEZİ
Kırıkhan Belediyesi okulların açılmasına az bir süre kalan hem okullarda hem de okulların yakınlarında olan çöp konteynırları başta olmak üzere şehrin dört bir köşesinde temizlik çalışmaları yapıyor.
Yapılan çalışmalardan memnun kaldıklarını belirten vatandaşlar ise yürütülen çalışmalar için belediye ilgili ekiplerine teşekkür ettiler.
Kırıkhan Belediyesi sosyal medya hesaplarından konuya ilişkin yapılan açıklama ise şöyle: “Belediye ekipleri dur durak bilmeden şehri temizlemeye devam ediyor. Kokuları ve taşıdığı bakteriler ile insan sağlığını olumsuz etkileyen çöp konteynırları, belediye ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen “dezenfektan köpük uygulaması” ile hem görüntü kirliliğini engelliyor hem de halkımızın sağlığını tehdit eden bir hal almaktan çıkıyor. Ekiplerimiz ayrıca yeni eğitim-öğretim yılı öncesi okullarda temizlik ve bakım çalışmasını gerçekleştiriyor. Yaz süresince oluşan kirli görüntüleri ortadan kaldıran ve hijyenik bir okul için temizlik çalışması başlatan Belediyemiz, bu hafta sonuna kadar tüm okullarda temizlik çalışmasını bitirerek yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizin daha temiz ortamlarda eğitim almalarını sağlayacaktır” dendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir