Berberler ve Kuaförlere Pazar günleri tatil!

BÜLENT KAVUK
İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nurettin Tabaş, berber, kuaför, ağda ve güzellik salonlarının Hatay genelinde bir günlük tatilin Pazar günü olarak belirlendiğini açıkladı.
İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nurettin Tabaş, bilindiği üzere “Ticaret Bakanlığı’nın ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın 1 günü kapalı olması kararı alındığını hatırlatarak “Bu karar doğrultusunda istişare edildi ve tatilin pazar gününün olmasına karar verilmiştir. Bu uygulama esnafın sosyal hayatının daha iyi olmasına eşi ve çocuğuna vakit ayırmasına olanak sağlayacak” dedi.
UYGULAMA 1 EKİMDE BAŞLIYOR
Türkiye geneli yapılan toplantılar sonucunda 80‘i pazar gününün tatil olmasını istediğini ifade eden Başkan Nurettin Tabaş “Bazı il ve ilçelerimizde Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs aylarında Pazar günü, Haziran Temmuz Ağustos Eylül aylarında da salonlarımız salı günü kapatılacağı bilgisi ulaşılmıştır. Bu uygulamanın Hatay bölgesinde de uygulanması için gerekli mercilere başvurusu yapılmıştır. Bu uygulama kabul edildiği takdirde sizlerin bilgisine sunulacaktır. Şu an için Hatay bölgesinde alınan karar Hatay Valiliği, Ticaret İl Müdürlüğünün almış olduğu karar 01.10.2022 tarihi itibarı ile berber, kuaför, ağda ve güzellik salonlarının pazar günü kapalı olması kararı alınmıştır. Bu nedenle 02.10.2022 tarihi itibarı ile işyerlerimiz pazar günleri kapalı olacaktır. Karara uymanız önemle rica olunur. Herkese hayırlı işler, bereketli kazançlar dileriz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir