Bu festival hepimizin!

Defne Kültür ve Sanat Festivali öncesinde Festival Komitesi Üyeleri HGC’yi ziyaret ederek basın toplantısı gerçekleştirdiler..

BÜLENT KAVUK

27 ve 29 Ağustos 2021 tarihleri arasında Defne İlçesi’nde Hatay Dernekler Platformu Federasyonu (HADFER) katkılarıyla yapılacak olan Defne Kültür ve Sanat Festivali öncesinde Festival Komitesi Üyeleri Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni (HGC) ziyaret ederek basın toplantısı gerçekleştirdiler.

Defne İlçesi’nde 27 Ağustos’ta başlayacak olan ve 29 Ağustos akşamı bitecek olan Defne Kültür ve Sanat Festivali öncesinde Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Festival Komite Üyeleri festival hakkında basın toplantısı gerçekleştirdiler. Gerçekleştirilen basın toplantısına HADFER Başkanı Ali Kılıç, Defne Belediye Meclis Üyesi Ahmet Bilgin ve komite üyeleri katılım gösterdi.

Yapılacak olan Defne Kültür ve Sanat Festivali’nin sahiplenilmesi gerektiğini belirten HADFER Başkanı Ali Kılıç, “2 yıldır pandeminin insanlığa yaşattığı maddi ve manevi en ağır şartlarda, insanların yüzünden kaybolan sevinci, tebessümü ve umudu var etmek için yaşamın her alanında dayanışma şart diyoruz. Umutları yeşertmek için öncelikle umutsuzluk ile mücadele etmek gerekir.  Bunun içinde ruhlarımızı sanatla, kültürel faaliyetlerle ve müzikle besleyelim dedik. Halkımızın buna çok ihtiyacı olduğunu biliyoruz. 1 buçuk yıl boyunca bu tür sosyal ve kültürel aktiviteler çok kısıtlı yapılabildi. Onun için böyle bir organizasyon gerekliydi. Tüm gerekli prosedür ve izinleri aldık. Hazırlıklarımız tam hız devam ediyor. Festivalimiz ücretsiz olduğu için tüm giderleri halkımızın duyarlı insanlarından, sponsor destekleriyle ve dayanışma ile karşılamaya çalışıyoruz. Bu festival bizim değil! Bu sizin, hepimizindir. Bunun sahiplenilmesi gerektiğine inanıyoruz. Dayanışma yaşatır, olabildiğince dayanışma içinde olalım çağrımız ile herkesi festivalimize davet ediyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube