Çukurlar yüzünden arabasını satanlar var!

Bir bozuk yol sıkıntısı da Zülüflü Han Mahallesi, yeni sokak bölgesinde yaşanıyor..

ÖZKAN BAKKAYLI

Antakya’da bir bozuk yol sıkıntısı da Zülüflü Han Mahallesi, yeni sokak bölgesinde yaşanıyor. Mahalle boyunca birçok çukur var. Oluşan çukurlar, mahalleli ve esnafın tepkisini çekerken, birçok sıkıntıyı da beraberinde getiriyor.

Mahallede yaşayan öğrenciler, çevredeki esnaflar ve aileler çukurlardan oldukça şikayetçi. Bir esnaf, bulunan çukurlar sebebiyle kazaya neden olmaması için arabasını dahi sattığını belirtti. Yıllardır bu çukurların düzeltilmediğini belirleten mahalle sakinleri, “Arabalar çukurlara girmemek için çabalıyor ve bunun sonucunda bazı kazalar ortaya çıkıyor” dedi.

YİNE BİLDİRİLDİ YİNE SONUÇSUZ KALDI

Mahallede yaşayanlar çok kez gerekli mercilere başvuru yapıldığını ancak hiçbir zaman sonuç alamadıklarını belirtti. Ulusal kanallara dahi ulaşmaya çalışan esnaf ise ‘’Gerekli yerlere fotoğraflarını dahi çekip başvurduk, imza topladık ancak olumlu bir sonuç alamadık’’ dedi. Bir diğer esnaf ise ‘’bazı zamanlar taş ve kum toplayıp biz çukuru kapatmaya çalışıyoruz’’ diyerek sıkıntısını dile getirdi. Mahalleli ve esnaf bu yaşanan olumsuzluğa bir an önce çözüm üretilmesini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube