Denetim ekibi kurulsun!

HABER MERKEZİ

Antakya-İskenderun karayolu başta olmak üzere kent merkezi ve tali yollarda kamp kuran dilenciler sürücüleri canından bezdirmeye devam ediyor. Çoğunluğunu Suriyelilerin oluşturduğu dilenciler kırmızı ışıkta duran sürücülere yaklaşarak ısrarlı tavırlar eşliğinde para istiyor. Durumdan rahatsızlık duyan sürücüler ise söz konusu bu durum için önlem alınmasını istediler.

Hatay Büyük Şehir Belediyesi ve Hatay Valiliğinin duruma el atmasını isteyen Hataylılar, “Durumdan bıktık. Her kavşak başını tutmuşlar. Attığımız her adımda onlar var. Yetkili birimlerin konuya ilişkin önlem almasını istiyoruz” dediler.

Yetkili birimlerin depremden önce bu sorun karşısında denetim ekibi oluşturduğunu hatırlatan vatandaşlar daha sonra bu ekibin neden dağıtıldığını merak ettiklerini söylediler.

Vatandaşlar, “Yeniden bir komisyon kurulup özellikle bu sorunun giderilmesi için çalışma yapılmasını istiyoruz. Çoğunluğunu Suriyelilerin oluşturduğu bu manzara marka kent iddiasında olan kentimize yakışmadığını düşünüyoruz. Önlem alınmasını istiyoruz” dediler.

Fotoğraflarda yaşlı bir kadın Antakya-İskenderun karayolu Sanayi kavşağında kırmızı ışık yanana kadar dinlenirken ve kırmızı ışık yandıktan sonra harekete geçmişken görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir