Eczane Teknisyenleri aileleriyle kahvaltıda buluştu

TOLGA KORKMAZ
İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği ve Akdeniz Eczane Teknisyenleri Federasyon Başkanı Cemal Çelik, dernek yönetim kurulu ve üyeleri aileleriyle birlikte kahvaltılı bir etkinlikle bir araya geldi.
İsa Taş Paradise’de gerçekleştirilen kahvaltı programına İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mustafa Yüksek, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği üyeleri aileleri ve basın mensupları ilgi gösterdi.
İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği ve Akdeniz Eczane Teknisyenleri Federasyon Başkanı Cemal Çelik, 1997’de 10 bin kişi bir araya gelerek Eczane Teknisyenleri sektörünü meslek grubuna geçirmek için mücadele ettiklerini söyledi.
Gelinen noktada meslektaşları açısından çok önemli haklar elde ettiklerinin altını çizen Çelik, “Mesleki daha iyi hizmet vermek adına Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile eğitim için görüşmelerimiz oldu. Bu çabalarımız sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 1456 saatlik eğitim sağlanarak birçok üyemiz eczane teknisyeni belgesi sahibi oldu” dedi.
Şu anda Türkiye’de 19 ildeki üniversitelerde ‘Eczane Teknisyenliği’ bölümü mevcut olduğunu vurgulayan Çelik “İskenderun Ticaret Odası ile birlikte yoğun çabalarımız sonucu inşallah 20. Bölümü de İskenderun’a açmayı planlıyoruz. En son 20 Mayıs’ta Trabzon’da Türkiye Geneli Federasyon toplantısında, Türkiye’nin en aktif federasyonu olarak seçildik ve İskenderun’un adını 81 İl’e duyurduk. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da Oda olarak Derneğin her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek “Şu an Hatay’da üç binin üzerinde üyesiyle çok güçlü bir federasyon oluşturuldu. Hepimiz yakıdan takip ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de yanlarında olacağız. İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik’e üyelerinin sıkıntılarıyla yakından ilgilenmesinden ve meslek grubu için çabalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir