‘Gizem Yağmurları’ etkinliği 15 Eylül’de başlıyor

ÖZKAN BAKKAYLI

Ressam Ali Taş’ın 15 Eylül Çarşamba günü halka açık ve ücretsiz organize edeceği yeni bir kültür sanat festivalinde geniş katılım sağlanması bekleniyor.

Sanatın birçok dalında faaliyet gösteren ressamın fırçasız parmak ve tırnakla resim gösterisi, bağlama ve türkü ziyafeti ile beraber, etkinliğin bel kemiği olduğu düşünülen araştırmacı-şair ve yazar Aydın Mutlu Dinçoğul’un katılım göstereceği söyleşiler, sinevizyon gösterimi ve kitap imza günlerinin de etkinliği zenginleştireceğini gösteriyor. Aydın Mutlu Dinoğul’un yayınlanmış 9 kitabı bulunuyor. İzmir’de yaşayan şair ve yazarın özellikle İslam, Alevilik, Hiyerarşi ve Demokrasi alanında uzman olduğu bilinmektedir. Taşıdığı insani değerleri şiirlerine de yansıtan Aydın Mutlu Dinçoğul ile beraber her hafta Salı gönleri 92.6 Hatay Radyo Şokta Gizem Yağmurları Programını sunan ve yıllarca HRT kanalında birçok TV programı yapmış Ressam Ali Taş’ın yayınlanmış 2 kitabı bulunuyor. Ulusal ve Uluslararası arenada ciddi çalışmaları bulunan Ressam Ali Taş’ın bu etkinliğinde insanların sanata doyacağını gösteriyor. Herkese açık ve ücretsiz organize edilen kültür sanat festivaline katkı sunan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Ali Taş etkinliğe herkesi davet etti.

Uzun pandemi süreçlerinden kaynaklı sanat etkinliklerine verilen aranın artık sone erdiğini ve bu etkinliklerin insanları mutlu edeceğini belirten Ressam Ali Taş festivale destek olan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara ayrıca katılım gösteren araştırmacı şair ve yazar Aydın Mutlu Dinçoğul ile beraber ziyaretler gerçekleştireceğinin de altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube