‘Hatay basın merkezi’ açıldı!

HABER MERKEZİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi ile Habitat Derneği iş birliğinde yapılan Hatay Basın Merkezinin açılışı yapılarak yerel basın mensuplarının hizmetine sunuldu.

Açılışa HBB Başkanvekili Adnan Özkaya, Basın-Yayın Daire Başkanı Nida Yılmaz, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, Habitat Derneği Hatay İl Sorumlusu Lale Nesil, Hatay basın cemiyetleri başkanları ve basın mensupları katıldı.

6 Şubat depremlerinden büyük zararlara uğrayan Hatay’da, felaketten derin yaralar alan yerel basın mensuplarına destek olmak amacıyla Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesince gerçekleştirilen “Yerel Basın Yaşasın” kampanyası sonucu ve HBB’in de yer tahsisinde bulunduğu “Hatay Basın Merkezi” hayata geçirildi.

HBB Antakya Yerleşkesi EXPO Hortikültür Alanı İstasyon Hatay’da hizmete açılan merkez; basın mensuplarına bilgisayar, internet, kırtasiye malzemeleri desteği sağlarken ayrıca konforlu bir çalışma ortamı imkânı sunuyor.

Açılış konuşmasını yapan Özkaya, “Hep beraber asrın felaketini yaşadık. Depremin üzerinden 14 ay geçti gibisinden söylemler oluyor ama bizler için, hepimiz için daha dün gibi. Unutmamız mümkün değil. Basınımızın temel direği olan yerel basınımız hala Hatay’da kendi sağlıklarını ve can güvenliklerini hiçe sayarak çalışmalarına devam etti. Mesafe olarak uzak ama gönülden yakın olan İzmir’den, Hatay’daki basın mensuplarımıza destek veren Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesine ve yöneticilerine basın mensubu kardeşlerimizin adına çok teşekkür ediyorum. Merkezin basın mensuplarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Murat Demircan ise “Felaketin ilk anından beri deprem bölgelerine nasıl yardımcı olabiliriz diye bir arayışa girmiştik. Tek işimiz haber değil diye bir kampanya başlattık. Deprem bölgesindeki basın mensubu arkadaşlarımız bizden para istemediler. Görevlerini yerine getirmek için ofis ve ekipman istediler. Bir gazete çıkararak elde edilen geliriyle deprem bölgesindeki meslektaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Toplanan kaynakla 40 meslektaşımıza burada bilgisayar ve fotoğraf makinesi sağlayabildik. Kalan tutarla da bu basın merkezini açarak bugün nihayete erdiriyoruz. Felaketin tüm olumsuzlarına rağmen gazeteciliği yere düşürmediğiniz için en azından örgütlülüğü yere düşürmediğimiz için mutlu oldum. İzmir’den selamlar getirdik. Emeği geçen, katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara çok teşekkürlerimi iletiyorum. En kısa sürede Hatay umarım, eski Hatay haline gelir.” dedi.

Hatay basın cemiyetleri başkanları ve mensupları kendileri için yapılan merkezin yapımında emeği geçen kurumlara teşekkürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir