Hatay’ımızı ayağa kaldırmak için hazır ve kararlıyız!

Cumhur İttifakı’nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Öntürk, vatandaşlarla iftarda buluştu. Öntürk, “Tarım, sanayi, turizm ve gastronomi başta olmak üzere, şehrimizin ekonomik potansiyelinin farkındayız. Bunun yanı sıra deprem sonrası ortaya çıkan zaruri ihtiyaçların ve taleplerin de ne olduğunu çok iyi biliyoruz” dedi.

AA

Cumhur İttifakı’nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk, Antakya ilçesinde vatandaşlarla iftar programında bir araya geldi.

AK Parti Hatay İl Başkanlığınca Hatay Merkez Spor Salonu’nda “Bir sofrada birleşen Hatay, yarınlar için el ele” adlı iftar programı düzenlendi. Programda Antakya Medeniyetler Korosu da sahne aldı.

Öntürk, iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmada ramazan ayının tüm insanlığa bolluk, bereket, huzur ve barış getirmesini diledi.

AK Parti Hatay Milletvekili Av. Adem Yeşildal, Abdulkadir Özel, Hüseyin Yayman, Kemal Karahan, Lütfü Kaşıkçı, AK Parti İl Başkanı Dr. Mustafa Erdoğan, MHP Hatay İl Başkanı M. Fevzi Altay, Mevcut Belediye Başkanları ve Başkan Adayları, Cumhur İttifakı teşkilatları, Belediye meclis üyesi adayları, iş insanları, STK temsilcileri ve vatandaşların katıldığı iftar programında konuşan Öntürk, “Rabbim bizlere Hatay’ımızı yeniden ayağa kaldırmayı, bu güzel şehri yeniden inşa, imar ve ihya etmeyi, nasip etsin. Tarım, sanayi, turizm ve gastronomi başta olmak üzere şehrimizin ekonomik potansiyelinin farkındayız. Bunun yanı sıra deprem sonrası ortaya çıkan zaruri ihtiyaçların ve taleplerin de ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Cumhur İttifakı olarak Büyükşehir Belediyeciliği ve yerel hizmetler alanında başarılı uygulamalara, deneyim zenginliğine ve yetkin insan kaynakları havuzuna sahibiz. Hatay olarak da; bizimle benzer nüfus ve ekonomik büyüklüğe sahip illerden çok daha avantajlıyız. Ancak üzülerek; devralmaya talip olduğumuz belediyenin 10 yıldır, hem idari mimarisinin hem de insan kaynakları yetkinliğinin şehrimize yakışmadığını ifade etmek zorundayım. Bu yönetim anlayışı Hatay’da, deprem öncesinde de en temel yerel hizmetleri yapabilme yetenek ve iradesinden yoksundu. Depremde de maalesef sınıfta kaldı. Biz talip olduğumuz belediyeyi de şehrimizin ihtiyaçlarına göre şehrimizle birlikte baştan inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

HATAY’I NASIL AYAĞA KALDIRDIĞIMIZI HERKES GÖRECEK

Öntürk, “Dersimize çalıştık, projelerimizi, yol haritamızı, kısa orta ve uzun vadeli eylem planlarımızı hazırladık. Bütçe disiplini ve gelir çeşitlendirmesi konularıyla hizmet alanlarında öncelikler sıralamasını aylara ve yıllara göre planladık. Şu anda şehrimizin yeniden ayağa kalkması için Hükümetimiz tüm imkânları seferber etmiş durumdadır. Bir yandan inşa ettiğimiz toplu konutlarımız ve köy evlerimiz ilk sahipleriyle buluşurken, bir yandan da hastanelerimiz, okullarımız, kamu binalarımız inşa edilip hizmet vermeye başladı. Bir yandan temiz ve sağlıklı içme suyuna erişim için İller Bankası ve DSİ tarafından yapılan şebeke yenileme, kuyu açma, isale hattı çalışmaları devam ederken, diğer yandan altyapı, sahil tahkimatı ve yol çalışmaları devam ediyor. Hatay’ımızı gerçek belediyecilikle buluşturacağımız, Şehrimiz için eserler, icraatlar ve atılımlarla dolu yepyeni bir yerel hizmet sayfası açacağımız projelerimizi sizlerle paylaşmaktan büyük bir onur ve mutluluk duydum. Kadim şehrimizi yeniden ayağa kaldırıp, öncesinden daha ihtişamlı günlere kavuşması için, hemşerilerimizle, devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütlerimizle, meslek odalarımızla, kanaat önderlerimizle el ele omuz omuza gönül gönüle vererek çalışacağız. Büyükşehir Belediyesinin yetkileri ve yetkinliğiyle ehil kadrolarla tüm imkânları seferber edildiğinde Hatay’ımızın nasıl hızla ayağa kalktığını hep birlikte göreceğiz” dedi.

Hatay için hazır ve kararlı olduklarını kaydeden Öntürk konuşmasının sonunda; “Dersimize çalıştık! Yol haritamız belli! Kadrolarımız güçlü! İnancımız tam! Projelerimiz hazır! Hatay’ımızı hemşerilerimizi çok seviyoruz! Yaralarımızı saracağız. El ele aydınlık yarınları kuracağız. Ayırmadan ayrıştırmadan moral değerler üzerinde tepinmeden, tercihleri ve kimlikleri istismar etmeden, siyasetin ve belediyeciliğin nasıl yapıldığını göstermek için heyecanlıyız! Hazırız! Kararlıyız” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir