Hem meslek öğreniyorlar hem de para kazanıyorlar!

ÖZKAN BAKKAYLI
Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezinde Eğitmen olan Seval Gücel kursiyerleriyle birlikte güzel çalışmalara imza atıyor.
Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ve Kadın Harekâtı Derneği iş birliğinde açılan dikiş kursunda eğitim gören kadın kursiyerler, bir yandan meslek öğreniyor diğer bir yandan ise ürettikleri ürünleri satışa sunabiliyor.
Kurtuluş Caddesinde yer alan mağazada öğrenirken kendi paralarını kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını aktaran kadın kursiyerler, bulundukları ortamdan çok mutlu olduklarını söylediler.
Her bilgiyi kursiyerlerine özenle anlatan Gücel, “Dikiş, bebek ve yöresel ürün gibi birçok el işini kursiyer kadınlarımız burada öğreniyor. Büyük emekler harcıyor ve daha sonra burada pazar alanı yaratıp satışını gerçekleştiriyor. Burada hepimiz aile gibi hem vakit geçiriyor hem de kadınlarımızın maddi anlamda da kalkınmalarını sağlamış oluyoruz. Bu yüzden işimi çok seviyorum ve bu bağlamda bize destek olan Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sabri Tazeaslan müdürüme sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.