Hem su parası hem elektrik parası ödüyoruz!

BÜLENT KAVUK

Yaz mevsiminin Hataylılar için işkenceye dönüştüğü adres olarak bilinen su kesintileri ne yazık ki dayanılamayacak aşamaya geldi. Hatay’ın neredeyse tüm ilçelerinden susuzluk haberleri geliyor. Bu alanda yaşanan sorundan merkez ilçe Antakya’da fazlasıyla nasibini alıyor. Hatay’da yıllardır yaşanan sorun için halen bir çözüm bulamayan Hatay Büyükşehir Belediyesine tepki gösteren vatandaşlar, ilgili kurum HATSU’nun artık bu sorunu bitirmesini istediler.

Özellikle Samandağ ve Defne ilçelerinde yoğunlaşan su sıkıntısının artık Hatay’ın hemen her tarafına sirayet ettiğini söyleyen vatandaşlar, “Bir kere su motoru olmadan suyu damlarda ki depolara çekmek mümkün değil. Ya su motoru, ya dinamo veya hidrofor taktırmanız gerekiyor. Aksi halde tazyik gücünden oldukça uzak olan Hatay suyu birinci katlara bile çıkmıyor. Bu nedenle su parası yanı sıra suyu depolara çekmek için ayrıca elektrik parası ödüyoruz. Bizim için fatura çift tarife oluyor” dediler.

Ödedikleri elektrik faturalarına da razı olan vatandaşlar, “Yeter ki su olsun. Su olmayınca strese giriyoruz. Günlerce suyun akmadığı yerleşim birimleri var. Bu çağda artık bu sorunun yaşanmaması gerekiyor” tepkisinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir