Her kesimden tepki yağıyor

Yeşil alan yerine otel yapılsın, altın da birkaç adet marka değeri olan işletme açılsın. Yetkililerden bunu istiyoruz’ diyen dernek Başkanı Bayraktar’a tepki yağıyor. Herkesi şaşırtan talep ile ilgili geri adım sinyali vermeyen Bayraktar’ın böyle bir açıklamayı yapması herkesi şaşırttı

ÖZKAN BAKKAYLI

Antakya kent merkezinde yer alan Vakıflar İşhanı için ‘Otel Olsun’ talebinin gelmesi Antakyalılarda büyük şaşkınlık yaratmış ve beklenmedik talebe halk isyan etmişti.

Talebi dillendiren Köprübaşı Esnafları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Köprü-Der) Başkanı M. Kürşad Bayraktar’dan ise şu ana kadar geri adım gelmedi.

Hataylıların neredeyse tamamının yeşil alan yapılmasını istediği alana bina dikilmesini isteyen oluşumun bir Sivil Toplum Kuruluşu olması ise ayrıca düşündürdü.

Konuyu değerlendiren vatandaşlar “Bizim bildiğimiz sivil toplum örgütleri tam tersine bina değil, yeşil alan ister ki tüm STK temsilcileri açıklamalar yaparak Vakıflar İşhanı eski yerinin yeşil alan olması için fikir beyan ettiler. Hatay Büyükşehir Belediyesi de bu maksatla yeri satın almıştı. Hatay Valisi Rahme Doğan her açıklamasında orasının yeşil alan olmasından yana olduğunu dile getirmişti. Bu noktada otel yapılırsa Antakyalılar bunu hiç affetmez” dediler.

Bilindiği üzere Köprübaşı Esnafları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Köprü-Der) Başkanı M. Kürşad Bayraktar açıklamasında “Köprübaşı’nda bulunan esnaflar olarak Vakıf İşhanı’nın yerinin yeşil alan olacak olması ile büyük tedirginliklerimiz var. Bizler Köprü-Der olarak Vakıf İşhanı yeri ile ilgili yeşil alan talebimiz bulunmuyor. Bizler esnaflar olarak yetkililerimiz olan Hatay Valisi Rahmi Doğan’a, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a ve Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a ve yetkili devlet büyüklerimize sesleniyoruz. Son dönemlerde şehrimize değer katan turizmin gelişmekte olduğu bir zamanda bu alanın Kent Oteli Projesi olarak değerlendirmelerini istiyoruz. Otelin alt kısımlarında ise büyük marka değeri olan 6 veya 7 tane işletmelerin açılmasını talep etmekteyiz.” Demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube