Heyecan yaratan kütüphaneye ilgi yoğun

Defne Belediyesi bünyesinde hizmet veren Eğitim ve Kültür Komisyonu üyelerinin bir yıldan uzun bir süredir üzerinde çalıştığı kütüphanenin yaşama geçmesi özellikle kitapseverleri sevindirdi.

ÖZKAN BAKKAYLI

Defne Belediyesi bünyesinde hizmet veren Eğitim ve Kültür Komisyonu üyelerinin bir yıldan uzun bir süredir üzerinde çalıştığı kütüphanenin yaşama geçmesi özellikle kitapseverleri sevindirdi. Meclis üyelerinden Necati Summakoğlu’nun Başkanlığını yürüttüğü Eğitim ve Kültür Komisyonunun çalışması sonucunda yaşama geçen Kütüphane bünyesinde ilk etapta dünya edebiyatının en seçkin 3 bin 200’e yakın kitabı derlendi.

Konuya ilişkin görüşüne başvurduğumuz proje emekçilerinden Defne Belediyesi Meclis Üyesi aynı zamanda Eğitim ve Kültür Komisyon Başkanı Necati Summakoğlu, “Defne Belediyesi ana binasının karşısındaki, Defne Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezimizi binasında ki Kütüphanemize herkesi bekliyoruz. Tüm mahallelerimize kütüphaneciliği, kitap okumayı ve okutmayı yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Defne Belediyesinden yapılan açıklamada ise Projenin amacı şu şekilde açıklandı; “Evde oturan insanları, sanal ağlardan ve teknoloji bağımlılığından kurtarıp onların kitap okumalarına ve yazı yazmalarına olanak sağlamak. Kitap okumanın eğitim ve insan üzerindeki zihinsel yararlarını anlatmak. İnsanları monoton, tekdüze ve kalıplaşmış hayat tarzlarından kurtarıp onları düşünen, öğreten hayal kuran ve sorgulayan bir birey haline getirmek. İnsanlar okursa bilinçlenir, sorgular ve aydınlanır. Bilinçlenen her anne ve baba çocuğuna bunu aşılatır. Çocuğunu okutur ve ona aydınlığın, geleceğin yolunu açar. Böylece duyarlı ve sorumlu bir toplum yaratmanın yolunu açmış oluruz. Maalesef kitap okuma oranı düşük olan ülkelerde kavgalar, terör, hırsızlık, gasp, anlaşmazlıklar, toplumsal kavga vb. birçok öğenin kitap okuyan ülkelere oranla çok daha yüksek olduğu görülmüştür. Buna istinaden kitap okuyan bireye önem veriyoruz. Toplumumuzun bütün kesimini kütüphanemize davet ediyoruz” dendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube