İki dernek iki farklı çalışma yürütüyor ama…

Hatay Valiliğinin sorununun çözümü için girişimlerde bulunmasını isteyen esnaf, “İki ayrı derneğimiz var. Her iki derneğin de yeni site için çalışmaları bulunuyor. Ancak yıllardır aynı noktadayız. ‘Proje çizildi, çizilecek, yeni yer bulundu bulunacak’ derken aradan yıllar geçti. Artık bu işin sonuçlanmasını istiyoruz” dediler.

VEYSEL SAVAŞ

Oto Galericiler yeni sitesi için ki farklı dernek ve iki farklı çalışmanın sürdürüldüğü Antakya’da, esnaf bu sorundan kurtulacağı günü bekliyor.

Yıllardır bu söylemlerle ihmal edildiklerini belirten galerici esnafı, yeni sitelerine kavuşacakları günü dört gözle beklediklerini söylediler.

Hatay Valiliğinin sorununun çözümü için girişimlerde bulunmasını isteyen esnaf, “İki ayrı derneğimiz var. Her iki derneğin de yeni site için çalışmaları bulunuyor. Ancak yıllardır aynı noktadayız. Proje çizildi, çizilecek, yeni yer bulundu bulunacak derken aradan yıllar geçti. Artık bu işin sonuçlanmasını istiyoruz” dediler.

Haraparası mahallesinde ki yerlerinde fiziki koşulların yeterli olmadığını aktaran galerici esnafı halen birçok esnafın ise Antakya’nın farklı noktalarında merdiven altı denebilecek koşullarda hizmet vermeye çalıştığını söylediler.

ANTAKYA’NIN CİDDİ SORUNLARI ARASINRDA YER ALIYOR

Galerici esnafının kent merkezinde ki noktalarında kaldırımların ister istemez işgal edildiğini ayrıca hatırlatan esnaf, “Bizi ancak yeni site kurtaracak. Orada ki dükkânlarda modern koşullarda hizmet vermek istiyoruz. Sitemizin bir an önce yaşama geçmesi için çalışmaların hızlandırılmasını bekliyoruz” dediler.

Vatandaşlar Antakya’nın tıpkı otopark, trafik, sebze hali gibi ciddi sorunları arasında oto galericilerin site sorununun da bulunduğunun altını çizerek, “Kent merkezinin orta yerinde site olmaz. Önceki yıllarda Antakya’nın trafik yükü daha azken işler yürüyordu. Ancak bugün için artık çok zorlaştı” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube