Kent gibi oyun parkları da boşaldı!

ALİ ZAN

Depremin neden olduğu kötü koşullar yanı sıra kentte binlerce yabancı insanın olması kent güvenliğini önemli ölçüde etkiledi. Bu olumsuz koşullar cadde ve sokakları boşaltmakla kalmadı aynı zamanda çocuk oyun parklarını da boş bıraktı.

Antakya ve Defne ilçelerinde bulunan birçok oyun parkı çocuklardan uzak bir manzara çiziyor. Duruma isyan eden çocuklar ise deprem sürecinin sona ereceği günü sabırsızlıkla beklerken duruma anne ve babalarda üzülüyor.

Çocukların parka gitmek için anne ve babalarına baskı yaptığını söyleyen veliler, “Bizlerde ne yapacağımızı şaşırdık. Bir yandan deprem diğer bir yandan ise kent güvenliğinin olmaması. Bunu çocuklara anlatmakta zorluk yaşıyoruz” dediler.

Gündüz saatlerinde bile kentte ki yeşil alan veya oyun parklarına gitmekten korkuttuklarını söyleyen vatandaşlar, “Kentte artık tanıdık yüze denk gelemiyoruz. Herkes yabancı ve asayiş olayları bolca oluyor. İnsanlar rahatsız oluyor. Kadınlar çocuklarıyla bile olsa taciz ediliyor. Dolayısıyla parklar gibi yeşil alanlarda boş kalıyor. Yetkili birimlerin bu alanda ciddi bir çalışma yapması gerekiyor” dediler.

Fotoğrafta Antakya’da yer alan bir çocuk oylun parkı ve oyun parkının son hali görülüyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir