Kış aylarında ağızlar tatlanıyor

ÖZKAN BAKKAYLI
Kış mevsiminin kendini iyice hissettirmesiyle birlikte havalar soğudu. Soğuyan havalar ise tatlı çeşitlerine olan ilgiyi iki katına çıkardı.
Antakya Ulus Meydanında 30 yıldan bu yana tatlı çeşitlerini müşterilerine sunan Barış Öztürk, ‘Soğuk havalar tatlıya olan talebi arttırdı’ dedi.
Eniştesinin yanında mesleği öğrendiğini belirten Öztürk, “30 yıl önce eniştemin tatlıcı dükkanında çırak olarak işe başladım. O günden beride bu işi yapıyorum. Elbette işimi çok seviyorum. İnsanların o tatlıyı yerken yüzlerinde oluşan gülümseme beni çok mutlu ediyor. Elimden geldiği kadar bu mesleği devam ettirmeye çalışacağım” dedi.
İşyerlerinde halka tatlı (züngül), lokma ve kabak tatlısı satışlarının olduğunu belirten Öztürk, bu aylarda künefeden sonra en çok tüketilen üç tatlı çeşidinin bunlar olduğunu sözlerine ekledi.
Yazın işlerin yarı yarıya düştüğünü aktaran Öztürk, “Yazın işler yarı yarıya düşerken, kışın yeniden hareketleniyor. Kısaca kışın ağızlar tatlanıyor diyebiliriz. Çünkü tatlı kışın daha çok tercih edilen bir ürün. Bizde işe saat 08:00’da başlıyor ve Akşam saat 19:00’a kadar aralıklarla taze taze tatlı döküyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir