Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı!

HABER MERKEZİ

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık hayvan satışları hız kazandı. Kurban keserek dini vecibelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar veteriner kontrolünde yetişmiş, kesime uygun ve sağlıklı kurbanlıklar araştırıyorlar.

Asrın felaketini en ağır biçimde yaşayan şehrimizde müşteri memnuniyeti odaklı hizmetinden taviz vermeden hizmetlerini sürdüren Sedefli Süt Ürünlerinin kurbanlık departmanını ziyaret ederek bilgi aldık.

Sektörde yılların deneyimi ile hizmet verdiklerini ifade ederek sözlerine başlayan Sedefli Süt Ürünleri Yöneticisi Mustafa Taze “Altınözü Enek mahallesinde bulunan çiftliğimizde aylardır hazırlıklarını yaptığımız Kurban Bayramı sezonumuzu açmış bulunuyoruz. Kurbanlık olarak küçük baş yetiştiriciliği yaptığımız çiftliğimiz Tarım ve Orman Bakanlığının kurbanlık hayvanların veteriner kontrolünden geçirilmesi yönetmeliği doğrultusunda veteriner kontrolünde ve alanında deneyimli görevliler nezaretinde yetişen sağlıklı Avaz ve Diyarbakır Zom ırkı koyunlarımız ile bilinmektedir. Özel olarak formüle edilmiş en kaliteli besi yemleri ile beslenen koyunlarımız Kurban Bayramı için hazır durumdadır. Hijyenik kesim alanımız ve soğuk hava depomuz ile hizmet verdiğimiz işletmemizde kurbanlık koyun için müşterilerimizi ağırlama başladık. Kurbanlık hayvanların sağlıklı olup olmadığını anlamak için dikkat edilmesi gereken unsurlardan biraz bahsedecek olursak; Hayvanın genel görünümü, tüylerinin parlaklığı, gözlerinin canlı ve parlak olması, burun akıntısı ve öksürük gibi belirtilerin olmaması konusuna özenle dikkat edilmesi gerekmektedir. Kurban alışverişlerini daha yapmamış olan herkesi koyunlarımızı yakından görmek adına Sedefli Süt Ürünlerine bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir