Mesleğin tek kadın temsilcisi!

 

HABER MERKEZİ

Asrın felaketi öncesinde bölgemizde su tesisat alanında faaliyet gösteren tek kadın usta olarak herkesin takdirini kazanan Melek Akar görevini hız kesmeden sürdürüyor.

Acılarını kalbine gömerek ustam dediği eşi Ömer Akar ile birlikte depremzedeler için çalışmalarını sürdüren Melek Usta Prime Mall-İstanbul Kardeşlik Çarşısı 3’te bulunan işyerinde planladığı işlerine gün boyu koşturan bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

“Yüreğimiz hala yangın yeri” diyerek sözlerine başlayan Melek Usta, “Sektörün tek kadın ustası olarak depreme kadar verdiğim başarılı hizmetler ile biliniyorken maalesef yaşanan acı ile herkes gibi bizlerde büyük acılar yaşadık. Eşim Ömer Usta ile yaptığımız konuşmada memleketin bize ihtiyacı var duracak zaman değil diyerek o gün bugündür konteyner kentlerde çalışmalarımıza yoğun bir mesai ile devam etmekteyiz. Bazen işimizin başında iken karşılaştığımız büyüklerimiz kadın olduğumu gördüğünde beni takdir ederek bir şeye ihtiyacınız var mı Melek usta diye soruyorlardı. Hepsine de biz Allah’ın izni ile bu sıkıntıların da altından kalkacağız. Sadece bize değil tüm mağdur esnafımıza iş verin herkes emeği ile kazansın ve ekonomilerine destek olsunlar diyordum. Allah razı olsun ki günden güne sayıları artan konteyner çarşılarda esnaflarımız iş yapmaya başladılar. Bizde gördüğünüz gibi burada ofisimizde hizmet vermekteyiz. Yılar önce tesisat işine başladığımda beni çok eleştiren olmuştu. Kadınsın bu iş sana göre değil bu iş erkek işidir diyenler olmuştu. Ben bu işi severek yaptım ve başarılı oldum. Su tesisat işi yapan eşim ile aynı ofiste birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ben işini tam yapan biriyim. Görüntülü açma makinesiyle tıkanan tuvale kanalını kırmadan açıyorum. Banyo mutfak pis su borularında kırmadan açmaktayız. Şimdilerde Konteyner kentlerin su tesisat ve atık su tesisatları için koşturuyoruz. Allah’ın izni ile de koşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Öte yandan Melek Akarı işi başında gören vatandaşlar ise, “Kendisini çalışırken görünce gurur duyduk. Kadın istedikten sonra her işi yapabilir. Melek usta da buna bir örnek. Kendisine işlerinde başarılar diliyoruz. Öte yandan diğer diğer kadınlarımızın da bu konuda ilham alarak her işi başarabilecek güçte olduklarını unutmamaları gerektiğini düşünüyoruz. Kadın istedikten sonra her işi yapar” ifadelerine yer verdiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir