Öğrencilere anlamlı etkinlik

İstanbul Hatay Dernekler Federasyonu üniversite öğrencilerine yönelik kahvaltı programı düzenledi..
BÜLENT KAVUK
İstanbul Hatay Dernekler Federasyonu üniversite öğrencilerine yönelik kahvaltı programı düzenledi.
Kahvaltı Programı, Hataylı İş insanı Hasan Demirci’nin İşlettiği İstanbul Aksaray MADO’da gerçekleşti.
Hatay Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulun hazır bulunduğu kahvaltı programına; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş ve 60 üniversite öğrenci katıldı.
İki yıldır İstanbul Hatay tanıtım Günlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiren İstanbul Dernekler Federasyonu’nun öğrencilere yönelik etkinliği takdirle karşılandı.
Öğrencilerle sohbet ortamında fikir alışverişinde bulunuldu. Sorunlar ve çözüm yolları tartışıldı. Neşeli bir ortama geçen kahvaltı buluşması, üniversiteli gençlerin yüzlerinde tebessüm, gözlerinde ışıltı oluşturdu.
Federasyon Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yılmazer yaptığı konuşmada; “Gurbetle sıla arasında bir köprü görevi gördüğümüz bu ulvi çatının temel direkleri olan öğrencilerimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her renkten hemşerilerimizin bir araya geldiği federasyonumuzu, yalnızca tanıtım alanında değil, eğitim alanında da aktif hale getirmenin gururunu taşıyoruz. Hoşgörünün Başkenti Hatay’ımızı İstanbul’da başarılı bir şekilde bizlere tanıtma fırsatı sunan; Hatay Valimize, Bakan Yardımcımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, STK’larımıza, esnaflarımıza ve hemşerilerimize sonsuz teşekkür ederim.” dedi.
Başkan Yılmazer; etkinlik alanlarını daha da genişleteceklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir