Öntürk; Feyezan Kanalı’nı sorun olmaktan çıkaracağız!

HABER MERKEZİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, İskenderun ilçesinde uzun yıllardır devam eden Feyezan Kanalı sorununu çözmek adına sahada incelemelerde bulundu.

HBB Başkanı Öntürk Feyezan Kanalı içerisinde biriken katı atık ve kötü kokuların oluşturduğu sorunlara çözüm üretmek ve bölge halkını rahata kavuşturmak adına İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez ile birlikte kanalda inceleme gerçekleştirdi.

Feyezan Kanalı civarındaki meskenlerden bağlanan kanalizasyon hatlarının deşarjının iptal edilmesi ve ardından yapılacak çalışmalarla sorunların ortadan kalkacağını ifade eden Öntürk, “İskenderun’un en önemli sorunlarından olan Feyezan Kanalı’na gelen katı atıkları temizleyerek yağmur suyu hatlarını iptal edeceğiz. Kirli suları iptal edip kanal içerisinde tıkanmalara neden olan otların temizlik çalışmalarını gerçekleştirerek tertemiz bir hale getireceğiz. Çalışmaların ardından ışıklandırılmasını sağlayacağız. Yürüme yolları ve peyzajlarında entegre edilmesi ile kanal çevresi daha yaşanabilir bir hal alacak” ifadelerini kullandı.

FEYEZAN KANALI MODERN HALE GELİYOR

Ekiplerle yaptığı koordinasyon toplantısı sırasında ilgili birimlere gerekli talimatları veren Öntürk, hızlı bir şekilde temizlik çalışmalarının başlatılması ve akabinde iş araçların kanal içerisinde yapacağı çalışmalar ile en kısa zamanda modern bir hal alacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir