Portatif Havuzlardan 1500 çocuk faydalandı!

ALİ ZAN
İskenderun Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Ferit Ali Gündal, Bakanlığın kente kazandırdığı iki portatif havuzda şu ana kadar bin 500 çocuğun yüzme faaliyetinden faydalandığını söyledi.
‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ proje kapsamında tüm Türkiye genelinde yapılan havuzlardan bir tanesi Gençlik ve Spor Hizmetleri spor salonu sahasında kurularak hizmet vermeye başladığını belirten Ferit Ali Gündal “Şu an bakanlığımızın çok önem verdiği bir proje, bu kapsamda bütün Türkiye genelindeki illerimizde ve pek çok ilçemizde portatif havuzlarımız kuruldu. Hatay İl müdürlüğümüzü ve belediyemizin talepleri doğrultusunda İskenderun’da iki tane portatif yüzme havuz kurduk. Bir tanesi şu an bulunduğumuz spor salonumuzun bahçesinde, bir tanesi de Denizler’deki belediyenin spor tesislerinin yan tarafında. Çok faal ve yoğun bir şekilde çocuklarımızı havuzdan faydalandırıyoruz” dedi.
İskenderun’da hizmet vermeye başlayan iki ayrı portatif havuzda şu ana kadar 1500’ün üzerinde çocuğun yüzme faaliyetinden faydalandığını vurgulayan Ferit Ali Gündal “Tabii biz bunu belediyemizin kapalı havuzunda kışın da devam ettireceğiz. Ama gördüğünüz gibi açık alanda olması çocuklarımızın daha çok ilgisini çekiyor. Üç tarafı denizlerle çevrili ilçemizde yüzmek isteyen pek çok çocuğumuz var. Havuzda bu çocuklarımız için farklı bir spor oluyor. Biz bütün çocuklarımızı, bütün velilerimizi bu havuzlarımızdan faydalanmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
Ekim ayının sonuna kadar havuzları açık tutacaklarının altını çizen Ferit Ali Gündal, “Gelen bütün çocuklarımıza faydalandıracağız. Aşırı derecede taleplerimiz devam ediyor. Hem Denizciler mahallemizde, hem burada yaş gruplarımız 7 yaşından başlıyor, 15 yaşına kadar çocuklarımızı alıyoruz. Çok yoğun bir talebimiz var. 2 hafta içerisinde 1.500’ün üzerinde çocuğumuzu kaydettik, yüzdürmeye başladık. Şu an bu havuzlarımızın üzerlerini de kapatacağız gölgelik haline getireceğiz güneşten de koruduğumuz zaman çok daha fazla katılım sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir