Sağlık çalışanları, GREVDE!

ÖZKAN BAKKAYLI
Hatay Tabipler Odası, Hekimler Birliği Sendikası, Hekimsen, Sağlık Sen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Hatay Diş Hekimleri Odası, Hatay Aile Hekimleri Derneği, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklamasında bulunarak G(ö)rev başında olduklarını açıkladılar.
Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yapılan basın açıklamasında bütün hekimler adına konuşan Hatay Tabip Odası Başkanı Sevdar Yılmaz ‘Emeğimizin Hakkını Aldığımız Sağlıklı Bir Gelecek İçin G(ö)REV Başındayız’ dedi.
Başkan Yılmaz, konuşmasının devamında, “Biz, aylardır oyalama taktikleri ile yok sayılan, emeği hiçleştirilen, mesleği değersizleştirilenler, biz KHK ve güvenlik soruşturmalarıyla, aile hekimliği ceza yönetmeliğiyle baskı altına alınmaya çalışanlar. Tüm bu olumsuzluklara rağmen; biz “giderlerse gitsinler”e boyun eğmeyenler; mesleğinin beyazını karanlığa ışık yapanlar, emek bizim, söz bizim diyoruz. Uzun mesailerde, yorucu nöbetlerde, kışkırttığınız sağlık taleplerine yanıt vermeye çalışan emeğin sahibi olarak bizler, milyonlar; Yoksulluk sınırı altı ödemelere, bizleri ölümüne çalıştıranlara, Sağlıkta şiddeti üretenlere karşı sözümüz var diyoruz. Yeni yasa teklifiyle yeniden farkına vardığınız gibi mecliste, ekranlarda yürüttüğünüz senaryolarınız hem bizlerin hem de toplumun gözünde artık hükümsüzdür. Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay ettiniz. Bugünkü G(ö)REV eylemimiz son değil. Bu bir itirazdır! Meclis’te yürütülen senaryoyu reddediştir! Hakkımız olanı alana kadar hep birlikte, sağlıksız politikalarınızın ve emek gaspınızın karşısında olmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.