TÜRKİYE SENİ ÇOK ÖZLÜYOR

Vatanımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 84. yıldönümünde saygıyla anıldı. Saat 09.05’de tüm yurtta sirenler çaldı ve 7’den 70’e herkes saygı duruşunda bulundu..
ÖZKAN BAKKAYLI
Vatanımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 84. yıldönümünde saygıyla anıldı.
Büyük Önder Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu. Cadde ve sokaklarda herkes saygı duruşuna geçti ve Atatürk’e olan sevgisini, bağlılığını gösterdi. Saygı duruşu sonrası İstiklal Marşı okundu.
Hatay’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende, Vali Rahmi Doğan, Garnizon Komutanı 2. Hudut Alay Komutan Vekili Piyade Albay Selamettin Beşbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
Törende Vali Doğan, anıt şeref defterini imzaladı.
Anıttaki törenin ardından Başkan Savaş ve protokol üyeleri Meclis Kültür ve Sanat Merkezi’ne geçti. Lütfü Savaş ve protokol üyeleri, Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programı izledi.
Öğrencilerin hazırladığı Atatürk Oratoryosu salondakiler tarafından büyük ilgi ile takip edildi ve dakikalarca alkışlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir