Yurtlardan memnun olan da olmayan da var!

BÜLENT KAVUK

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencileri genel olarak kaldıkları yurtlardan memnun. Bazı sıkıntılar var ancak öğrenciler genel olarak memnun olduklarını ve genellikle bir sorun yaşamadıklarını belirtti.

Genel olarak bir memnuniyet söz konusu olsa da bazı sıkıntılar göze çarpıyor. Bunlardan birisi, yurt yemekhanelerinde çoğu zaman pandemi kuralları gereğince önemli olan mesafe kurallarına uyulmaması.

ÖĞRENCİLER İKİYE BÖLÜNDÜ

Bazı öğrenciler bu durumdan memnun olmadıklarını ve kurallara uyulması gerektiğini belirtti. Bir diğer sorun ise bazı zamanlar yemeklerin soğuk olması. Özellikle yurtlara geç saatlerde geçiş yapan öğrenciler yemeklerin soğuk olduğunu ve yeni yemekler çıkması gerektiğini söyledi.

Ancak genel olarak barınma, su ihtiyacı, temizlik ve diğer konulardan memnun olan öğrenciler ufak sorunlar dışında bir sorunları olmadığını belirterek bu sorunlara çözümlerin gelmesi gerektiğini ifade etti.

Bununla birlikte aylık yurt ücreti konusunda öğrenciler ikiye bölünüyor. Bir kısım, yurt ücretinin gayet makul olduğunu bir kısım ise ücretlerin fazla olduğu konusunda görüş ayrılığı yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube