Boupendza’yı Gökha Zan keşfetti!

Hatay’ın yardımcı hocası Gökhan Zan, sezon öncesi transfer döneminde daha önce izlediği Gabonlu oyuncu için “Onu mutlaka alalım. Kötü çıkarsa, parasını cebimden veririm” dediği ortaya çıktı..

METİN DİNGİL

Futbolseverler, Süper Lig’in kralı Aaron Boupendza’yı attığı gollerden sonra tanıdı. 300 bin Euro’ya geldiği Hatay öncesi kiralık oynamaktan bıkan Boupendza, “Artık olmuyor” diyerek bir ara futbolu bırakmayı bile düşündü. Hatay’ın yardımcı hocası Gökhan Zan, daha önce izlediği Gabonlu oyuncu için “Onu mutlaka alalım. Kötü çıkarsa, parasını cebimden veririm” dedi.

Bu sezon Süper Lig’in flaş takımlarından Hatayspor’un başarısında, Aaron Boupendza’nın payı çok büyük… Hatay’a sezon başında sessiz sedasız gelen Boupendza, formayı giyip gollerini atmaya başladıktan sonra Türk futbolseverlere ismini ezberletti. Ligde 23 maçta 18 golle krallık koltuğunda oturan Gabonlu forvetin geldiğinde piyasa değeri sadece 100 bin Euro’ydu. Hatta Rus ekibi Krasnodar’ın 8 milyon Euro’ya sezon sonu için onu resmen kadrosuna katmayı istemişti, devre arasında onu isteyenlerden 10 milyon Euro talep ediliyordu!

Boupendza’yı, eski futbolcu ve Hatay’ın yardımcı hocası Gökhan Zan’ın, yaklaşık 3 sene önce izlediği ve takibe aldığı öğrenildi. Hatay’ın Sportif Direktörü Fatih Kavlak’la bir araya gelen Zan’ın sezon öncesi, “Boupendza bildiğim bir oyuncu. Onu mutlaka alalım. Kötü çıkarsa, parasını cebimden veririm” dediği bildirildi.

Kulüp, Zan’ın sözleri sonrası; o dönemde Bordeaux ile sözleşmesini fesh eden oyuncuyu ayrıntılı analiz etti ve Galatasaray’da oynayan vatandaşı Lemina üzerinden de bağlantıya geçti.. Ve toplamda 300 bin Euro maliyetle transfer sonuçlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube