AMAN DİKKAT!

Bayrama 1 gün kala iki Bakandan ‘Çok Önemli’ koduyla uyarılar geldi..

METİN DİNGİL

Kurban Bayramı yarın başlıyor ve hafta sonuna kadar sürecek. Hafta sonu tatillerini bayram tatili ile birleştiren milyonlarca vatandaşımız tatil beldelerinde tatil yapacak yanı sıra kendi şehirlerine giderek yakınlarıyla bayramlaşacak. Virüs gölgesinde ikinci kurban bayramı olarak tarihe geçen 4 günlük süre yanı sıra hafta sonlarının birleşmesiyle 9 güne çıkan tatil, hem Sağlık Bakanlığını hem de İçişleri Bakanlığını harekete geçirdi.

Sağlık Bakanlığı virüs salgınına dikkat çekerken, İçişleri Bakanlığı ise trafik kazalarını hatırlattı ve herkesi kurallara uymaya davet etti.

KALABALIK ORTAMLARDA BULUNMAYIN

Vatandaşlar ise hem neşeli hem de endişeli. İnsanların bayram süresince pandemi kurallarına uymadan harekete edilmesinden korktuklarını söylediler.

Sağlık Bakanlığı tam da bu noktada uyardı ve insanların kalabalıklar oluşturmaması gerektiğini, bayram ziyaretlerini çok dikkatli yapmalarını, el temasından kaçınılmasını ve kalabalık özellikle de kapalı ortamlarda mutlaka maske takılmasını istedi.

Aksi halde vaka sayısının bayramdan sonra artış göstermesinin kaçınılmaz olacağını öne süren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, herkesi kurallara uymaya çağırdı.

TRAFİK KAZALARINA DİKKAT

İçişleri Bakanlığı ise her bayram öncesinde olduğu gibi bu bayram öncesinde de sürücüleri trafik kurallarına uymaya davet etti.

İçişleri Bakanlığı trafik kazalarının önlenmesine yönelik belirlediği yol haritasında kısa, orta ve uzun vadeli planlara yer verdi.

Bakanlık, Trafik Kazalarını Önleme Planı, Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri ve Motosiklet Kazaları konulu 3 genelgeyi tüm İl Valiliklerine gönderdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube