Antakya görkemli günlerine dönecek!

HABER MERKEZİ

Hatay’ın özellikle Antakya ve Defne ilçelerinde depremden sonra meydana gelen tahribatın giderilmesi için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Hatay Valisi Mustafa Masatlı’nın çabalarını takdir eden vatandaşlar, yürütülen çalışmaları yakından takip ettiklerini söylediler.

Vatandaşlardan biraz daha sabır isteyen Hatay Valisi Mustafa Masatlı, en kısa zamanda Antakya’nın eski görkemli günlerine döneceğini söyledi.

Masatlı, “Medeniyetler şehri Hatay’ımızın yaralarını hep birlikte sarmaya devam edeceğimiz ve en kısa zamanda eski görkemli günlerine döneceğimiz inancını bir kez daha kararlı bir şekilde vurguluyor, tüm Hataylı hemşerilerimize metanetlerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Özhaseki ise “Hatay’da toplam 309 bin 872 bağımsız bölüm inşa edeceğiz. Hatay bizim göz bebeğimiz. Hatay’ımıza 220 bin 66 afet konutu, 34 bin 129 köy evi, 55 bin 677 depo-ahır ve iş yeri olmak üzere toplam 309 bin 872 bağımsız bölüm inşa edeceğiz” ifadesini kullandı.

Özhaseki, Hatay’ı en kısa sürede ayağa kaldıracaklarını belirterek, “Sağlam, güvenli, iklim dostu konutlar ile şehrimizin tarihi ve kültürel dokusuna uygun şehir meydanını inşallah en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.​​​​​​​

ŞEHİR MERKEZİ

Hataylılar ise yürütülen çalışmaları yakından takip etmeye çalıştıklarını bir kez daha dile getirdi ancak çalışmaların ağır gittiğine yönelik eleştireler de bulundu.

Özellikle şehir merkezinde ki çalışmalara dikkat çeken Antakyalılar, 2Artık sosyal yaşamın başlamasını istiyoruz. Antakya’da var olan kamu alanlarında çalışma başlatılsın. Parklar, yeşil alanlar, spor alanları hayata geçirilsin. İnsanların sosyalleşecek yerleri olsun. Burada yaşayan insanlar çok zor koşullarda yaşıyor. Bir nebze olsun onları rahatlatacak imkanlar tanınmalıdır. Aksi halde burada ısrarla kalmak isteyenler burayı terk edebilir” uyarısında bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir