Bayrağını eline alan Zafere koştu!

Bayrağını kapan Hataylılar taarruzun 100. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Gündüz caddesine koştu. Yüzlerce vatandaşımız aşırı sıcak havaya rağmen kutlamaların bittiği ana kadar tören alanını terk etmedi.

METİN DİNGİL
Tüm yurtta olduğu gibi ilimiz Hatay’da da büyük coşku ile kutlanan taarruzun 100. Yıl dönümüne bu yıl vatandaşlar damga bastı. Çok sayıda Hataylı kutlamaların yapıldığı Gündüz caddesine adeta akın etti. Ellerinde ki Türk bayraklarıyla düşman çatlatan Hataylılar, birlik ve beraberliğin adresi Hatay’dan kardeşlik mesajları verdiler.
Törene Hataylılar yanı sıra Hatay Valisi Rahmi Doğan, Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Tarık Çetin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldı.
Antakya Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören çelenklerin sunulması ile başladı. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin aziz hatırası için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Doğan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajını okudu.
KAHRAMANLIK DESTANIYLA DOLU
Hatay Valisi Rahmi Doğan Bayram kutlamaları çerçevesinde yayınladığı mesajda zaferin her aşamasının vatanseverlik ve kahramanlık içerdiğini söyledi.
Vali Doğan: “Aziz milletimizin ve onun bağrından çıkmış şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde zaferle sonuçlandırıldığı, her aşamasında vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yıldönümünü kutlamanın milletçe gurur ve coşkusunu yaşamaktayız. 30 Ağustos; zulme, işgale, esarete karşı Türk milletinin topyekûn haykırışı, birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatı, özgürlük ve bağımsızlık yolundaki inanç, irade ve kararlılığın göstergesi ile Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun mihenk taşıdır. Bu şanlı zaferle Türk milleti, şehit kanlarıyla sulanan kutsal vatan toprağında asla boyunduruk altında yaşamayı kabul etmeyeceğini göstermiş, 1071 Malazgirt’te bize yurt kılınan bu aziz toprakların ezeli ve ebedi olarak Türk yurdu olduğunu bir kez daha tescil etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimiz ve kahraman ordumuzun tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranlar anıyoruz.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir