Zafer Bayramı etkinliklerine protokol tam kadro katıldı!

HABER MERKEZİ
Taarruzun 100. Yıldönümü nedeniyle Antakya’da düzenlenen bayram etkinliklerine vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi. Hatay Valiliği tarafından organize edilen programa Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri; Hüseyin Yayman, Sabahat Özgürsoy Çelik, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, Lütfi Kaşıkçı, Garnizon Komutanı P. Alb. Tarık Çetin, HBB Bşk. Lütfü Savaş, protokol üyeleri ve vatandaşlar katılım gösterdi.
Antakya Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören çelenklerin sunulması ile başladı. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin aziz hatırası için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Doğan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajını okudu.
Vali Doğan mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitleri bir kez daha andığını belirterek Anıt Şeref Defteri’ni imzaladı.
Törenin ardından Valilik makamında Vali Doğan ve Garnizon Komutanı Çetin ile birlikte, Başkan Lütfü Savaş tebrikleri kabul etti.
30 Ağustos’un 100. yıl kutlamaları Antakya Gündüz Caddesi’ndeki resmigeçit töreninin ardından son buldu
Resmi geçit törenlerine katılım gösteren yüzlerce vatandaşımız ellerinde Türk bayraklarıyla vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha yad etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir