Dünyaca ünlü yarışmanın çekimleri Hatay’da yapılacak

HABER MERKEZİ
Hatay, dünyanın farklı yerlerinde büyük beğeni ile izlenen bir yarışmaya ev sahipliği yapacak.
Geçmişte Yalova ve Kocaeli’de çekimleri yapılan, TV8 ve Kanal D gibi televizyon kanallarında yayınlanan ve reyting rekorları kıran Operasyon-Savaş Şehri yarışmasının bu sezonki çekimleri Hatay’da yapılacak.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya’da yapılacak çekimler öncesi hazırlanan platoda yarışmacılar ve yapımcılar ile bir araya geldi.
Yayınladığı dönemlerde ciddi reytinglere ulaştığını ifade eden Gündoğdu, “Güney’de bir plato kurmak istedik. Başkanımız Lütfü Savaş bizi sıcak karşıladı ve bütün olanakları sağladı. Başkanımızın sayesinde 90 dönümlük bir araziye çok güzel bir plato kurduk” dedi.
Yarışmada Azerbaycanlı dünya şampiyonu sporcuların, oyuncuların ve askerlerin yarışacağını belirten Gündoğdu, “Yarışmamız ilk olarak Azerbaycan’da 32 bölüm olarak yayınlanacak. Her bölüm öncesi Hatay’ın bir kültür ve turizm değeri Azerbaycan’ın devlet kanalında gösterilecek. Böylelikle Hatay’ın tanıtımına ve turizmine katkı sağlanmış olacak. Azerbaycan sonrası İran, Polonya, Almanya ve Uruguay gibi ülkeleri de buraya taşımayı planlıyoruz” açıklamalarında bulundu.
HATAY’IN DEĞERLERİNİN TANITILACAĞI ÇOK GÜZEL BİR PROGRAM OLACAK
Formatın yerli ve milli olmasından etkilendiğini dile getiren Lütfü Savaş, “Hatay’ın kültürünün, medeniyet birikiminin, coğrafi güzelliklerinin, gastronomisinin tanıtılacağı çok güzel bir program olacak. Birçok ülkeden sporcu gelip şehrimizde yarışacak. Bu platform şehrimizin ve ülkemizin tanıtımına katkı yapacak” ifadelerini kullandı.
Yarışmadan elde edilecek gelire de açıklık getiren Savaş, “Belediyemiz sadece alandan kira bedeli tahsil edecek. Onun dışında elde edilen gelir Hatay’ın spor yatırımlarına harcanacak.” dedi.
YARIŞMACILAR HAYATTA KALMA MÜCADELESİ VERECEK
Yarışmacılara tek öğün ve kısıtlı miktarda yemek verilecek. Yarışmacılar, asıl büyük ziyafeti elde etmek için yapılacak olan erzak oyununda, erzak çantasına ulaşmak zorunda olacak. Yarışmacılar, plato içerisinde çadırlarda yaşayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir