Hatay’da vizyona giren yeni filmler

ALİ ZAN

Hatay’da 8 Ekim tarihinde vizyona giren yeni filmler belirlendi.

8 EKİM TARİHİNDE VİZYONA GİREN FİLMLER ŞÖYLE;

Hakikat Şeyh Bedrettin

Hakikat, Osmanlı İmparatorluğu’nun duraklama döneminde önemli bir yere sahip olan düşünce insanı Şeyh Bedrettin’in hayatını konu alıyor. Filmin yönetmenlik koltuğunda Hakan Alak otururken, oyuncu kadrosunda; Suavi, Bülent Emrah Parlak ve Saygın Soysal gibi isimler alıyor.

FULYA

Fulya, Azerbaycan’da 44 gün süren Vatan Savaşı sırasında görev yapan muhabir Fulya Öztürk ve kameraman Halil Kahraman’ın yaşadıklarını ele alıyor. Filmin yönetmenliği Aykut Taşkın ve Tahir Tahiroviç yaparken oyuncu kadrosunda ele alınan konunun gerçek şahısları yer alıyor.

KURYE

Kurye, soğuk savaş sırasında CIA’in Sovyet Nükleer programına sızmasına yardım eden İngiliz iş insanı Greville Wynne’in gerçek hikâyesini anlatıyor. Dram ve gerilim türünde olan filmin yönetmenliğini Dominic Cooke yapıyor. Oyunca kadrosun da ise sevilen isim Benedict Cumberbatch bulunuyor.

MİLYONDA BİR

Milyonda Bir, şehir hayatından sıkılan bir kadının yolculuk yaptığı sırada bir adamla tanışması ve bu tanışma sonucunda hayatının değişimini ele alıyor. Romantik türünde olan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Semra Dündar yaparken başrolleri Bestemsu Özdemir ve Melih Selçuk paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube