3 öğretmenimiz Litvanya’dan döndü

ÖZKAN BAKKAYLI
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Belen Kaymakamlığının ortak olduğu Erasmus+ “D.I.G. Deep: get Deliberate, get Inspired, get Going” projesi 7-16 Kasım 2022 tarihleri arasında Litvanya’nın Kaunas şehrinde, Hatay’dan üç öğretmenimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Litvanya’dan Aktyvistai Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı eğitime Türkiye, İspanya, Slovenya, Polonya, Hollanda, Romanya, Kuzey Makedonya ve Litavanya’dan toplamda 24 kişi katıldı.
9 gün süren eğitim programı kapsamında, öğretmenlerimiz ötekileştirilmiş ve ayrımcılığa uğramış gençlik gruplarını güçlendirme, teşvik etme ve destekleme yetkinliği ile duygusal ihtiyaçlar, dayanıklılık, öz-değerlerimizi eğitimimize entegre edip yaygınlaştırmayı hedefleyen eğitimler aldılar. Aynı zamanda duygusal ihtiyaçların gençlerimiz üzerindeki etkisini de deneyimlediler. Bunun yanı sıra proje süreci boyunca eğitici ve mesleki-kişisel gelişimi arttıran faaliyetlerden de faydalanan öğretmenlerimiz yeni yeni deneyimler yaşadılar.
Belen Kaymakamı Sayın Mahmut Sami YILMAZ; “D.I.G. Deep” projesi kapsamında öğretmenlerimiz aldıkları eğitimler sayesinde sürekli gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurmayı hedeflemiş ve günümüz gençlerinin ihtiyaç duyduğu eğitim anlayışının yerine getirilmesini destekleme amaçlı projelerimize katılmışlardır. Çağımızın ihtiyacı olarak dijital teknolojiye dayalı yenilikçi öğrenme yöntemlerini geliştirme amaçlı verimli geçen bir proje olmuştur. Başta Proje Koordinatörü Yeliz SEVİM olmak üzere, ev sahibi kuruma, katılım sağlayan öğretmenlerimize ve proje ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir