Dere yatağının bir bölümü temizlendi!

TOLGA KORKMAZ
Antakya’ya bağlı Dikmece ve Karaali mahallelerinden güzergâh çizerek Güzelburç mahallesi sınırlarından Asi ye dökülen Karaali deresinde yürütülen çalışma memnuniyet yarattı.
Hatay Büyükşehir Belediyesi HATSU ekipleri tarafından yürütülen çalışmanın tüm dere güzergahını kapsamaması ise üzüntü yarattı.
Çevre sakinleri “Derenin bir bölümünde böyle bir çalışma yapıldı. Fakat büyük bir bölümü ise olduğu gibi bırakıldı. Bu konuda daha kapsamlı bir çalışma bekliyoruz” dediler.
Çalışma yürütülen alanın mahalle arasında kaldığını aktaran vatandaşlar, “Hâlbuki ki derenin tamamında böyle bir çalışmaya yanı sıra istinat duvarına ihtiyaç var. Yaz mevsiminde özellikle çalı çırpı ile kaplanan dere yatağı sürüngen ve sineklere ev sahipliği yapıyor” dediler.
Dere yatağının temizlenmesi için defalarca başvuru yaptıklarını hatırlatan vatandaşlar, “Nihayet ekipler geldi ve belli bir bölümünde temizlik yaparak gittiler. Bu çalışmanın yaygınlaştırılmasını ve dereye istinat duvarı çekilmesini rica ediyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir